Úgy tűnik, reklámblokkolót használsz :(
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
Sajtófigyelő - nb1.hu
A korábbi nemzetközi bíró, a Magyar Labdarúgó Szövetség Játékvezetői Bizottságának elnöke, Hanacsek Attila az MLSZ telki edzőközpontjában tartott háttérbeszélgetést a sajtó képviselőinek, akiknek a játékvezetéssel kapcsolatos aktualitásokat, a 2024/25-ös szezon első felében mért adatokat, illetve az elmúlt időszakban történt fontosabb eseményeket mutatta be.
A sajtóbeszélgetésen - melyről az nb1.hu számolt be - Hanacsek azt mondta, hogy az adatok azt mutatják, folyamatosan javul a játékvezetők teljesítménye az OTP Bank Ligában.
Hanacsek Attila általánosságban azzal kezdte, hogy a VAR-rendszer 2021-es bevezetése óta a hibák jelentős mértékben csökkentek, ráadásul nem csupán bírói szempontból hozott javulást a technológia (80 százalékkal csökkent a súlyos hibák száma), hanem a játék tisztasága szempontjából is. Mint mondta, kimutathatóan kevesebb a piros és sárga lap, sőt a büntetőrúgások száma is a korábbi időszakhoz képest, mivel a játékosok is tisztában vannak vele, hogy 12 kamera figyeli őket a mérkőzéseken.
A jelenlegi szezonra vonatkozó statisztikai adatok ismertetését megelőzően elhangzott, hogy a játékvezetők nagyon komoly terhelésnek vannak kitéve, amit Hanacsek Attila az európai szövetség adataival érzékeltetett. Ezek alapján a játékvezetők 10-12 kilométert és 800 irányváltást tesznek meg meccsenként, míg asszisztenseik 5-7 kilométert. A bíróknak átlagban 245 döntést kell meghozniuk találkozónként, azaz 22 másodpercenként egyet, míg segítőiknek az oldalvonalnál 60-at.
A játékvezetők aktuális teljesítményére térve elhangzott, hogy az értékelések alapját az ellenőrök jelentései képezik, ugyanakkor nem csupán szöveges értékelés van, hanem pontos statisztikai adatokat is vezetnek a bíráskodás minden területéről, és ezek az adatok egyértelműen javulást jeleznek.
„A számok nem azt mutatják, hogy rossz irányba megy a magyar játékvezetés”
- jegyezte meg Hanacsek, aki szezonokra lebontott grafikonokkal vázolta fel a teljesítmény alakulását. Mint kiderült, a mostani szezonban a tavalyi utolsó, 17. fordulóval bezárólag – azaz szinte pontosan féltávig – 101 mérkőzést rendeztek meg az élvonalban, ezeken összesen három súlyos hiba történt, az előző kiírásban pedig hét, míg az utolsó nem VAR-os idényben, a 2020/21-esben 31.
A játékvezetők döntéspontossága 99,1 százalékos ebben a szezonban, míg 2018/19-ben 91,7 százalék volt. Az adatokból az is kiolvasható, hogy a hét kiemelt országos bajnokságban (kupában) a nagyon eredményes játékvezetői osztályzatok száma 30,5 százalékkal nőtt, az asszisztensi teljesítmények pedig 21 százalékos javulást mutatnak.
A háttérbeszélgetésen külön foglalkozott Hanacsek Attila a VAR-bírókkal, akiket szintén minden részletre kiterjedően külön értékelnek és folyamatosan fejlesztenek, számukra hét képzési formája van az MLSZ-nek. Mint mondta, korábban kaptak kritikát – mások mellett Csányi Sándor MLSZ-elnöktől is – az indokolatlanul hosszan megszülető döntések nagyobb száma miatt, s ebben szintén előre tudtak lépni.
Hanacsek szavai szerint a mostani szezonban eddig tíz három percnél hosszabb idő alatt meghozott döntés volt a élvonalban (melyek összetett játékhelyzetek voltak). A 101 szezonbeli mérkőzésen 1604 döntést rögzítettek, melyek átlagos ellenőrzési ideje 29,5 másodperc. Ugyanakkor azt is megjegyezte, hogy a gyorsaság nem mehet a megfelelő döntés meghozatalának rovására.
„Nekünk is az az érdekünk, hogy a VAR-rendszert minél kevesebb kritika érje”
- jegyezte meg Hanacsek Attila, aki hozzátette, hogy saját tapasztalatai szerint VAR-vizsgálatnál 2 perc 30-2 perc 45 másodperc az az idő, amit a nézők még tolerálnak, „utána kezdenek el méltatni bennünket és az MLSZ-t„.
Tovább az nb1.hu-ra a teljes cikkre >>>>>>>
forrás: nb1.hu
fotó: Török Attila
Szerintem aki ezt leírta még az is HÜLYÉRE nevette magát, aki meg kitalálta már el is temették röhögő görcs miatt! Csak az a probléma ebben hogy minket néznek teljesen hülye analfabétának hogy ezt el is hisszük majd!
„utána kezdenek el méltatni bennünket és az MLSZ-t„....Bakker! Ha nincs ok, nincs népharag!