Banner

Horváth Csenger: Egy filozófia, egy protokoll mentén igyekszünk felépíteni a klubot

Szerző: amigeleken.hu | 2025-01-23 16:59:00

A DVTK-hoz ezer szállal kötődő sportszakemberek kerültek az akadémia élére.


A DVTK-hoz ezer szállal kötődő sportszakemberek kerültek az akadémia élére. Szakmai igazgatóként Vincze Richárd vette kezébe az irányítást, operatív igazgatóként Polényi Tamás, adminisztratív igazgatóként pedig Molnár Ákos dolgozik tovább. Egyértelmű cél, hogy az új struktúrának is köszönhetően a DVTK Labdarúgó Sportakadémián tovább emelkedjen a fiatal tehetségek képzési színvonala.


A klub és az igazgatóság eltökélt szándéka, hogy szintet lépjünk az utánpótlás-nevelés területén, összhangban a DVTK-t meghatározó filozófiával és értékekkel - fogalmazott a célokkal kapcsolatban Horváth Csenger, a DVTK sportigazgatója. - Az első két hónapban rengeteg energiát fektettünk abba, hogy a sportszakemberekkel, dolgozókkal őszinte beszélgetéseket folytassunk. Itt szóba kerültek szervezeti kérdések és egyéni motivációs tényezők is. Ezután felmértük az erőforrásainkat, és meghoztam a szükséges döntést. Vincze Richárd egy olyan felkészült, ambiciózus szakember, akinek a személye egyértelműen alkalmas arra, hogy a terveinket megvalósítsuk. Olyan munkamorált, értékrendet tud teremteni, amivel elérhetőek a céljaink. Egy filozófia, egy protokoll mentén igyekszünk felépíteni a klubot úgy, hogy még közelebb hozzuk egymáshoz a felnőtt csapatot és az utánpótlást.



Horváth Csenger kifejtette: rövidesen a felnőtt stáb tagjai látogatnak majd az akadémiára edzéseket tartani, az NB I.-es csapat nyitottságát pedig az bizonyítja, hogy már 2007-es születésű játékos is együtt készül a kerettel.

Rendkívül fontosnak tartom, hogy értéket teremtsünk, neveljünk - folytatta Horváth Csenger. - Vincze Richárdnak a szakmára kell koncentrálnia, ezért egészül ki a vezetés Molnár Ákos adminisztratív és Polényi Tamás, operatív igazgatóval. - A csapatmunkában hiszek, a legjobb döntések általában így születnek. Ez a változás azt is eredményezi, hogy a sportigazgató és hármójuk között folyamatos, élő kapcsolat van, a híd összeállt. Egy rendszerben, egy gondolatiság mentén, egy irányban megyünk tovább. Másokkal ellentétben a DVTK-nak az is lényeges, hogy helyi edzőket, vezetőket építsen fel. Amennyiben találunk ilyen személyeket, örömmel tesszük meg. Nálunk ez is egy koncepció.


Vincze Richárd

A DVTK Labdarúgó Sportakadémia szakmai igazgatója tehát Vincze Richárd lett, aki legutóbb az NB III.-as DVTK II F4R vezetőedzői posztját töltötte be. Korábban azonban a labdarúgás több területén is megfordult, több mint egy éve pedig pro-liszenszes végzettséggel is rendelkezik. Nem sokkal a kinevezése után beszélgettünk vele.



Amikor az akadémián dolgozó sportszakemberek előtt bemutattak, jól láttam, hogy könnyes volt a szemed, és egy kicsit elcsuklott a hangod?

Így történt. Tizenhét éve szereztem meg az első edzői licenszem, azóta dolgozthattam több klubnál a felnőtt futballban is, de mostani egyértelműen a legfontosabb feladatom. Hatalmas felelősséggel jár, ugyanakkor nagy büszkeséggel tölt el, hogy felkértek erre a pozícióra.

Tudjuk, hogy a DVTK címer, a klub sokat jelent számodra, emellett az akadémia szakmai igazgatójának lenni komoly kihívás. Ez a kettősség sokat számított a döntésnél?

Egyértelműen. Mindkettő. Diósgyőri emberként egy ilyen felkérésre nem lehet nemet mondani, bár teszem hozzá, hogy egy miskolci embernek a Diósgyőrért dolgozni bármilyen pozícióban megtiszteltetés. Ha viszont a személyes karrieremről beszélünk, akkor természetesen ez egy szintlépés, és egy kis irányváltás is. Mostantól ugyanis vezetőként kell tovább segítenem a klubot, ami számomra is újdonságot jelent.

Gyakorló edzőből lettél szakmai igazgató.

Pontosan így van. Az évek során különböző korosztályokban és a felnőtt futballban dolgoztam elemző, asszisztens, vagy éppen vezetőedzőként. Szerencsésnek mondhatom magam, mert számos olyan szakember mellett tevékenykedtem, akiktől rengeteget tanultam. Ezt, valamint az edzőképzés, illetve a saját karrierem során összegyűlt tapasztalatokat egész biztos, hogy hasznosítani tudom. Nagyon jól ismerem a helyi és a régiós viszonyokat, így pontosan tudom, hogy a partner iskoláktól, partnerklubjainktól és a közvetlen kollégáimtól az adott területeken mit várhatunk el. Nekünk az a legfontosabb feladatunk, hogy a klubot, az akadémiát, valamint a helyben és a régióban élő gyerekeket segítsük. Először abban, hogy egészségesen éljenek, jó emberek legyenek és minél többüket eljuttassuk a profi futball világába, lehetőleg a DVTK felnőtt csapatába.

Egy olyan ember, aki a kispadon élte az életét, a pálya széléről instruálta a játékosokat, jól érezheti magát egy egészen más szerepkörben?

Nagyon remélem. Most jól érzem magam, de ez még nyilván az újdonság hatása is. A szakmai igazgatói munkának is megvan a saját szépsége, és természetesen nehézsége is. Azon leszek, hogy a fiatalok fejlődése érdekében jól használjam ezt a szerepkört.

Az akadémiát egy “trió” irányítja, a hátatok mögött viszont egy nagyszerű csapat áll.

Elmondtam az első értekezleten, hogy ugyan az én nevem mögött szerepel a szakmai igazgató titulus, de ezt az akadémiát a közös tudásunk, tapasztalatunk és ötletek segítségével igyekszünk majd jól, sikeresen működtetni. Rengeteg értékes szakemberünk van, többségük diósgyőri kötődésű, ami számomra külön öröm. Azt is látni kell, hogy rendkívül lényeges a külső tudás bevonása, ezért folyamatosan nyitott szemmel kell járnunk. Igyekszünk további szakembereket megnyerni arra, hogy csatlakozzon hozzánk.

Mikor lehet azt mondani, hogy jól dolgozik a kollektíva?

Akkor csináljuk jól, ha minél több játékost el tudunk juttatni a DVTK felnőtt öltözőjébe, vagy a profi futballba. Ez viszont jóval nehezebb, mint beszélni róla. Nagyon sok összetevője van annak, amíg egy fiatal, tehetséges játékos eljut erre a szintre. A terveim megfogalmaztam. Vannak olyan területek, amelyek korábban is jól működtek, ezért csak apróbb finomításra lesz szükség. Vannak fejlesztésre szoruló területek, és olyan dolgok is, amit szeretnénk megnyitni és újdonságként bevezetni a képzésbe.

Optimisták lehetünk a felnőtt csapat felé áramlás kapcsán? Vannak tehetségek az akadémián?

Mindenképpen bizakodóak lehetünk, mert olyan klubvezetés és szakmai stáb dolgozik a felnőtt csapatnál, akik nyitottak, vevők a mi munkánkra. A DVTK filozófiája is ezt az irányt vette fel. Fontos, hogy erről ne csak beszéljünk, hanem kézzelfogható jelei is legyenek. Lehet sorolni a neveket: Szűcs Kornél a legjobb példa, aki sajnos nem Diósgyőrből, de mégis diósgyőri nevelésként került egy rendkívül erős angol ligába. Nagyon büszkék vagyunk rá. Jurek Gábor és Komlósi Bence jelenleg is a felnőtt csapatunk stabil tagja. Demeter Milán a jól működő kazincbarcikai kooperációnak köszönhetően órási lépést tett a karrierjében, hiszen kétszer is behívták az U21-es válogatottba, és biztos, hogy sok örömet fog még szerezni a DVTK szurkolóknak. Mögöttük pedig többen is ott állnak a startvonal mögött, akik követelik maguknak a helyett a felnőtt futballban.


Kattints ide és olvasd el a teljes cikket a dvtk.eu-n >>>>>>>>


forrás: dvtk.eu



És ezt olvastad már?
Hozzászólások

Még nem érkezett hozzászólás!

Banner
Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...