Úgy tűnik, reklámblokkolót használsz :(
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
Vámos Henrik összeállítása.
Szombaton Debrecenbe látogat a DVTK, ahol a Debreceni VSC csapata fogadja az OTP Bank Liga 26. fordulójában. Mindkét csapatnak égető szüksége lenne a pontokra, a hazaiaknak a kiesés elkerülése miatt, a Diósgyőrnek pedig azért, hogy az egyre távolibbnak tűnő legjobb négy közé még valahogy be tudjon férni. A mérkőzést közös vonulás fogja megelőzni az Ultras Debrecennel karöltve, aki csak teheti, áldozza a szombati napot kedvenceire, minden bizonnyal fellegvárakhoz méltó atmoszféra lesz.
Előtte viszont tekintsük meg azon jelenlegi, és egykori DVTK-játékosokat, akik megfordultak a Cívisvárosban is.
Kövesfalvi István
Kövesfalvi a BVSC-ben kezdte karrierjét, később megfordult Nagykanizsán, Budafokon, a Vasasban, illetve a REAC-ban mielőtt Debrecenre került. A Cívisváros színeit 22 bajnoki mérkőzésen képviselte, itt 7 clean sheet-et szerzett. Ezután került Diósgyőrbe, ahol két év alatt 37 bajnoki mérkőzésen szerepelt, 12 mérkőzést hozott le kapott gól nélkül. 2006-ban ismét a fővárosba vezetett az útja, az Újpestnél egy évet töltött, majd Tatabányára igazolt. 2008-ban visszatért a DVTK-hoz, azonban az itt eltöltött egy év alatt csupán kétszer kapott lehetőséget, és Szolnokra igazolt. Karrierje 2015-ben ért véget a Veresegyház színeiben.
A 2025-2006-os csapatképen Kövesfalvi a középső sorban balról az első helyen áll.
Magyar Balázs
A Nyírbátoron született csatár profi pályafutása előtt is megfordult a DEAC, illetve DVSC ificsapatában, a felnőttek között Kazincbarcikán mutatkozott be. A Színesvárosból egyenesen az Acélvárosba vezetett útja, ahol 1977 és 1981 között volt a DVTK arancsapat tagja. Mindjárt debütáló mérkőzésén eredményes volt, a Csepel elleni szezonnyitó egyetlen gólját ő szerezte. 64 mérkőzésen 11 góllal vette ki a részét, és természetesen tagja volt a két Magyar Kupát (1977 és 1980) nyerő, a klub történelmének legmagasabb helyezését (3.) elérő DVTK-nak is. Egy ózdi kitérő után a Debreceni VSC-be igazolt, ahol 58 bajnoki mérkőzésen 16 gólt szerzett. Aktív pályafutása után több kiscsapatnál is edzősködött, többek között Püspökladányon, Hajdúszoboszlón, és Balmazújvárosban. 2023-ban tragikus hirtelenséggel, élete 67. évében hunyt el, a klub saját hallottjaként tekint rá, ahogy a hivatalos weboldalon olvasható.
Az 1980-81-es csapatképen Magyar Balázs a guggoló sorban balról a harmadik.
Ulveczki Zoltán
Ha már szóba jött Püspökladány, kénytelen vagyok megemlíteni a püspökladányi születésű, és karrierjét a város csapatában útnak indító Ulvecki Zoltánt, aki a Lokit több mint 150 NB1-, és NB2-es bajnokin képviselte 1989 és 1991, majd 1997 és 2002 között. Diósgyőrben 2002-től 2003-ig játszott a középpályás, azonban mindössze hét mérkőzésen lépett pályára. Karrierje során megfordult többek között a Pécs, Hajdúszoboszló, illetve Sopron csapatában.
A 2002-es csapatképen Ulveczki a középső sorban balról a második
Földvári Tibor
A nagyváradi születésű hátvéd meghatározó tagja volt mindkettő keleti fellegvárnak a ’90-es években. Pályafutását a Vointa Oradea együttesében kezdte, innen a Dacia Orastie csapatához igazolt, majd 1990-ben került Debrecenre. A következő öt évben 51 bajnoki mérkőzésen számíthattak rá a “vasutasok”, egy rövid tiszafüredi kitérő után pedig a DVTK játékosa lett. A vasgyári csapatot 1995 és 1999 között erősítette. A kettős állampolgárságú csatárt gyakran kellett fegyelmezni a pályán, 1998-ban hat hónapon belül kétszer is kiállították: először a Siófok (2-2), majd az MTK (1-1) elleni mérkőzésen. Utolsó szereplése a piros-fehér szerelésben az 1999 június 6.-án 1-0-ra megnyert Keleti El-Clásico volt a Nyíregyháza ellen. Karrierje utolsó nyolc évében kizárólag Borsod-megyei csapatoknál játszott (Putnok, Szirmabesenyő, Zemplén, Mádi, Bekes és Aszaló), és 2018-ban rövid ideig a DVTK második csapatát edzette.
A DFC 1998-as csapatképén Földvári a felső sorban balról a második
Szűcs János
A Miskolcon született védő a DVTK ificsapatában is focizott, debütálása 1977-ben történt. Két év után a környékbeli Honvéd Papp József SE révén felkerült a Debrecenbe, ahol 1979 és 1988 között a DMTE illetve DVSC összeolvadásával létrejött DMVSC-ben futballozott. Az ő gólja is kellett ahhoz, hogy a Debrecen történelmében először legyőzze a Nyíregyházát az NB1-ben 1981 márciusában. A Hajdúszoboszló csapatában vonult vissza 1990-ben, hosszan tartó betegség után 2024 áprilisában távozott tőlünk, 9 nappal Tatár György halála után.
Tisza Tibor
A debreceni születésű, gólerős csatár szép karriert tudhat a háta mögött. Mind a DVTK-t, mind a DVSC-t két külön időszakban is erősítette, utóbbival tagja volt a 2013/14-es magyar bajnokcsapatnak, és a belgiumi Royal Antwerp csapatában is játszott. A DVSC akadémiáját megmászva 2004-ben került Miskolcra, miután a Szentes Lázár-féle Debrecenben nem került be az első csapatba. Másfél év alatt sikerült maradandót alkotnia a Diósgyőr csapatánál, rögtön debütáló mérkőzésén betalált a Ferencváros ellen 2004 augusztusában. Első szezonjában 10 gólt szerzett, és a csapatot szintén két részletben erősítő Egressy Gáborral a házigólkirályi-címen osztoztak. 2006-ban az Újpesthez igazolt, 2009-től következhetett a belga kaland, majd 2011 nyarán visszatért az Acélváros ölelő karjaiba, a frissen feljutott DVTK-nak pedig nagyobb szüksége volt rá, mint valaha. Második diósgyőri “felvonásában” hasonlóan eredményes volt, 61 bajnoki találkozón 15 alkalommal volt eredményes. Összesen 103 NB1-es meccsen lépett pályára Diósgyőrben, 2014 telén – mivel egyre kevesebb játéklehetőséghez jutott – a klub szerződést bontott vele. Így került vissza szülővárosába, Debrecenbe, ahol 2014 és 2016 között ugyancsak 61 NB1-es mérkőzésen 15 gólt szerzett. A 2016/17-es szezont a Nyíregyháza csapatában tölti, azonban a felejthető szezon után visszatért Debrecenbe, ahol további egy évet húzott le.
Tisza Tibor az ülő sorban balról az első
Huszák Tamás
Csakúgy, mint Tisza, a miskolci középpályás is a DVSC akadémiáján nevelkedett, de profi karrierjét a Diósgyőrnél kezdte. 2006 és 2008 között 20 bajnokin lépett pályára 2008-ban pedig Debrecenre igazolt. Itt sem jutott túl sok meccsperchez, és az sem segített, hogy folyamatosan kölcsön adták, így 2009-ben ismét a DVTK kötelékében találta magát. Betalált a Ferencváros elleni, 3-0-ra a Diósgyőr javára ítélt, félbeszakadt mérkőzésen 2009 októberében, majd a következő bajnokin a Kaposvár elleni vesztes mérkőzésen. Továbbá kölcsönjátékosként szerepelt a Siófok, illetve Tatabánya csapatában is. Egy év nyíregyházi szereplés után 2015-ben a Soroksár csapatába igazolt, ahol azóta is játszik.
Kuttor Attila
Szintén a DVTK akadémia neveltje, 1987-ben mutatkozott be a “nagyoknál” az NB2-ben. 1989-ben Székesfehérvárra szerződött a hátvéd, és közel egy évtizedet kellett várni arra, hogy újra diósgyőri színekben játszon. Az eltelt idő alatt játszott Győrött, és az MTK-nál, ahol az 1997-es bajnokcsapat része volt. 1998 nyarán hazatért nevelőklubjához, a Tornyi-féle felejthetetlen menetelésből két góllal vette ki a részét, azonban anyagi gondok miatt 1999 tavaszán már ismét a Videoton játékosa volt. 2001 és 2002 között volt a Debrecen játékosa, itt 31 bajnokin ötször volt eredményes. Az NB1-ben a bajnoki mérkőzések számát tekintve az örökranglista második helyét foglalja el 560 mérkőzéssel, csak Végh Zoltán szerepelt nála többször.
A 98-as csapatképen Kuttor Attila a felső sorban jobbról a negyedik
Ráczi Attila
A miskolci születésű csatár is a DVTK nevelt játékosa volt. 1960 és 1964 között játszott az anyaegyesületében, 6 élvonalbeli találatot jegyzett magának. Előszeretettel lőtt gólt fővárosi csapatok kapujába; első találatát a Honvéd ellen szerezte, de gólt lőtt a Ferencváros elleni 2-0-s győztes meccsen 1961 márciusában, 1964-ben pedig Ráczi találatával győzte le tíz év után az Újpestet a bajnokságban a Diósgyőr. Első szezonja végén a csapat kiesett az NB1-ből, de ez sem szegte kedvét a gólgyártásban. Az 1961/62-es NB2-es szezonban 12 találattal a DVTK házigólkirálya lett, a következő szezonban, ahol 9 gólt szerzett, pedig bajnokként jutott vissza a csapat az élvonalba, maga mögé utasítva az Ózdi Kohászt, és a Miskolci VSC-t. 1964-ben a DVSC-hez igazolt, 44 bajnokin 7 gól volt a mérlege. Kazincbarcikán akasztotta szögre a cipőt, és itt is lakott haláláig.
Ráczi fejese után a Fradi kapujában a labda
Dusan Brkovic
A szerb védő az FK Partizan ifijátékosa volt, megjárta a Hajduk Kula illetve FK Smederevo csapatát mielőtt Debrecenre került 2013-ban. Első NB1-es szezonjában bajnoki címet ünnepelhetett a Loki-val, 2017-ben pedig elnyerte a Debrecennél a szezon legjobbjának járó Zilahi-díjat. 94 bajnoki mérkőzésen öt gólt lőtt a debreceni gárdában. NB1-es karrierje során 157 mérkőzésen 6 piros lapot kapott, négyet Debrecenben, és kettőt Miskolcon. Egyes olvasók akár emlékezhetnek is, hogy 2016 szeptemberében pont a DVTK elleni 3-1-re megnyert mérkőzésen állíttatta ki magát. 2017 telén igazolt a DVTK-ba a lett Riga-tól, második mérkőzésén előbb kiegyenlített, majd kiállítatta magát a Ferencváros ellen 2-1-re megnyert bajnokin 2018 márciusában. 63 NB1-es találkozón hét gólt szerzett, utolsó magyarországi mérkőzése a DVSC elleni 4-0-s vereség volt 2020 júniusában. 2021 júniusától a KA Akureyri játékosa.
A 2018.09.01-én lejátszott Paks elleni meccs kezdőcsapatában Brkovic az álló sorban jobbról a harmadik.
Feledi László
A sajószentpéteri származású középpályás az Edelényi Bányásznál kezdte karrierjét, majd a katonai szolgálatot követően 1975-ben került a DVTK-hoz. Első körben két éven át erősítette a borsodi együttest, 25 bajnoki mérkőzésen szerepelt, 1 gólt szerzett. Része volt a DVTK történelme során először Magyar Kupát nyerő csapatának 1977-ben, a selejtezőkörben még volt csapata, az Edelény ellen is betalált. Még abban az évben Debrecenre igazolt, ahol 3 év alatt 50 bajnokin lépett pályára a DMVSC színeiben és 2 gólt lőtt. 1982-ben egy év erejére visszatért Miskolcra, 28 mérkőzésen háromszor volt eredményes, többek között a DMVSC ellen 1983 márciusában, amikor az ő góljával győzte le a Diósgyőr korábbi együttesét. A DVTK után megfordult Bakonyban, és Abaújszántón is. Kerti munka közben érte a váratlan halál 2024 áprilisában. Az öt nappal később esedékes DVTK-DVSC (5-3) mérkőzésen gyászszünettel adóztak a mindkét klubnál jelentős szerepet betöltő középpályás emlékének.
Az 1975-76-os csapatképen Feledi László a térdelő sorban balról az első
Neked ki a kedvenc DVTK játékosod, aki a DVSC színeiben is játszott?
Mit vársz a szombati meccstől?
Ezeket írd meg kommentben!
További Diósgyőr játékosok, akik szerepeltek a Lokiban is:
fotók: boon.hu, csontfej.hu
Szabó Tibike alsógatyás szöktetése a Loki öltöző ablakán át is megért volna pár sort. De jó kis csapat volt az a Tornyi brigád!