2014. augusztus 13. 19:30

Vezeti: Nazsa Tamás, segítői: Berettyán Péter, Horváth Róbert

DVTK: Radoš - Okuka, Alves, Debreceni, Husić - Bori, Gosztonyi, Egerszegi, Bognár I., Bacsa – Griffiths

Vasas: Németh – Görgényi, Grúz, Tamás, Hajdú – Vida, Nagy T., Berecz, Nagy D., Ádám - Remili

Hiányzók: Barczi Dávid éa Elek Ákos sérülés miatt, Kádár Tamás eltiltás miatt nem léphet pályára.

Gólszerző: Bori a 27. percben

A gól története: A Vasas sarokrúgásából indult a diósgyőri akció, Bognár István balról remekül centerezett és az érkező BORI GÁBOR mintegy 10 méterről a bal alsó sarokba pörgette a labdát! 0-1

Gólszerző: Bacsa 34. percben

Remek támadás, nagyszerű kényszerítő végén Bognár István lövését Németh Gábor még védte, ám a kipattanót BACSA PATRIK mintegy hét méterről bepofozta! A labda egy védőről került a gólvonalon túlra! 0-2

Gólszerző: Takács az 55. percben

Bognár megint előkészítő volt, kapura vitte a labdát, kicsalta a kapust is, majd kissé kisodródva középre adott és az érkező csereember, TAKÁCS TAMÁS mintegy nyolc méterről a kapu közepébe bombázott! 0-3

Gólszerző: Gosztonyi a 81. percben

Németh Milán jobbról, remekül adta a labdát középre és GOSZTONYI ANDRÁS mintegy hét méterről, senkitől sem zavartatva a kapu közepébe belsőzött! 0-4

Csere: Griffiths helyett Takács az 53. percben, Bacsa helyett Marjanovic az 58. percben, Bognár helyett Németh a 66. percben

A VASAS honlapján így harangozzák be a mai kupamérkőzést: "Szurkolóink biztosan emlékeznek rá, mikor az újjáalakulást követően, 2003. szeptember 3-án este, szintén NB II-esként és esélytelenként egy első osztályú csapattal találkoztunk. Akkor hazai pályán 2:0-ra győztük le a Debrecent.

Felejthetetlen volt amikor 0-0-ás állásnál Dombi Tibort lecserélték. Még a térfél közepén volt a játékos kijáró. Már 2-0-ra vezettünk, amikor Dombi átöltözve kijött a játékos kijáróból a B közép szurkolói előtt, akik ízes magyarsággal méltatták múlhatatlan érdemeit. Dombi nem tudta lelplezni meglepetését, amikor az eredményjelző táblára pillantott és teátrális mozdulattal a fejéhez kapott szurkolóink nagy örömére. A mai mérkőzésen megelégszünk az egygólos győzelemmel."

Szivics Tomiszláv nehéz meccsre számít: "Pokoli nehéz mérkőzés vár ránk Angyalföldön A Vasasnak jó csapata van, és hiába másodosztályú, a keret szinte összes tagjának van NB I-es rutinja, s a klubnak is megvannak a hagyományai. Azonban nekünk csak egy célunk lehet, a továbbjutás. Tavaly a döntőig meneteltünk, most mégis csak a következő mérkőzésre koncentrálunk, a rendelkezésre álló játékosokból kell egy olyan csapatot összeállítani, amelyik sikerrel veszi az akadályt.”

forrás: vasasfc.hu, dvtk.eu

Ez egy archivált cikk, így nincs lehetőség hozzászólás írására.