Veretlen hétvége

Szerző: | 2015-09-02 17:21:53

Utánpótlás csapataink mérkőzéseinek eredményei - 2. forduló

Eredményes hétvégét zártak utánpótlás csapataink, hiszen valamennyi gárdánk ponttal vagy pontokkal gazdagodott a bajnokság 2. fordulójának mérkőzései után.

U19 I. osztály 2. forduló

DVTK - Kaposvár 1-1 (1-1)

DVTK: Gávai - Ivánka, Lipták, Turcsa, Lőrincz, Fazekas, Gantner, Szabó, Molnár, Lakatos, Gazdag. Vezetőedző: Vitelki Zoltán

Csere: Szabó helyett Szalóczy a 46., Gazdag helyett Varga a 63., Gantner helyett Balogh a 63. percben

Vitelki Zoltán egy nagyon fiatal csapatot küldött pályára, hiszen a kezdőben két 1999-es születésű (Gantner és Lakatos) illetve négy 1998-as születésű játékos (Ivánka, Tucsa, Fazekas és Molnár) szerepelt. A mérkőzés végeredménye már az első félidőben kialakult. A vezetést a vendégek szerezték meg a 23. percben, amire a szünet előtt négy perccel válaszolt Gantner Bence.

A csapat szombaton délelőtt az Illés Akadémia otthonában lép pályára a harmadik fordulóban. A szombathelyi gárda egy győzelemmel és egy vereséggel kezdte a bajnokságot. A nyitófordulóban vesztes állásból fordították maguk javára az eredményt és arattak 2-1 arányú győzelmet az ETO együttese ellen.

U17 I. osztály 2. forduló

Kaposvár - DVTK 2-7 (0-1)

DVTK: Konyecsik - Terjék, Géringer T., Mészáros, Havasi, Gréninger L., Zavodni, Vitelki, Kitl, Kacsó, Szegedi. Vezetőedző: Kriston István

Csere: Gréninger helyett Zavodni a 46., Szegedi helyett Varga a 46., Kitl helyett Zsoldos az 55., Havasi helyett Balogh A. a 63., Kacsó helyett Figeczki a 63.percben

A nyitófordulóban elszenvedett hazai vereség után Kaposváron szerették volna a fiúk kiküszöbölni a csorbát. A csapatban Jambrich Sámuel, Kitl Krisztián, Kacsó Attila, Balogh Artúr és Varga József személyében új arcokat is felfedezhettünk. A gólok sorát pont három új játékos nyitotta meg, előbb Kacsó Attila talált be a 26. percben, ezzel a találattal alakult ki a félidei eredmény. A második félidőben aztán beindult a piros-fehér henger, a Jambrich Sámuel gólját Varga József találata követte. Zsoldos Richárdnak a 68. percben szerzett góljával már 4-0 arányú előnyre tettünk szert. Ezt követően a hazaiak két gyors góllal faragtak a hátrányon, de Zsoldos második gólja, majd Figeczki duplája gyorsan lelohasztotta a hazaiak lelkesedését. Szép volt fiúk!

A harmadik fordulóban az Illés Akadémia együttese látogat Miskolcra. Szombati vendégeink pillanatnyilag négy ponttal vezetik a tabellát, a nyitó fordulóban idegenben arattak 6-1 arányú győzelmet az ETO ellen, majd hazai pályán 2-2-t értek el a Zalaegerszeg együttese ellen.

A mi csapatunk jelenleg egy győzelemmel és egy vereséggel a tabella ötödik helyét foglalja el.

U16 I. osztály 2. forduló

Kaposvár - DVTK 1-2 (0-0)

DVTK: Pápai – Kövér, Barna, Orosz, Tőzsér, Medgyesi, Sramkó, Farkas, Zsiga, Bordás, Dávid. Vezetőedző: György Gábor

Csere: Farkas helyett Polonkai a 60., Zsiga helyett Orosz a 69., Sramkó helyett Nagy a 69., Medgyesi helyett Matusz a 69., Bordás helyett Gazdag a 69. percben

A tavalyi U15-ös bajnokság I. osztályának keleti csoportjában hatodik helyen végzett gárda a nyitó fordulóban 4-1 arányú vereséget szenvedett hazai pályán a DVSC-DLA együttesétől. A második fordulóban Kaposváron adódott lehetőség a javításra és a fiúk éltek is a lehetőséggel.

Gól nélküli első félidőt követően Zsiga Máté szerezte meg a vezetést a szünet után 3 perccel, amire a hazaiak még válaszolni tudtak a 64. percben. A 87. percben született győztes gólunk Dávid Tihamér nevéhez fűződik. A kaposvári csapat szerencsére már nem tudott újítani, így maradt az egy gólos győzelem. Szép volt fiúk!

A csapat a harmadik fordulóban az Illés Akadémia ellen hazai környezetben kísérli meg a pontok gyarapítását. A szombathelyiek az első fordulóban 4-2-re kikaptak Győrben, majd otthon javítottak a ZTE elleni 2-0-s győzelemmel. Így jelen pillanatban mindkét gárda neve mellett egy győzelem és egy vereség áll.

U15 I. osztály 2. forduló

Diósgyőri VTK – Újpesti TE 4-1 (2-1)

DVTK: Bánhegyi – Klink, Pető, Szűcs K., Gondol – Lehóczki, Varga, Schmidt, Bódi – Csávás, Karika. Vezetőedző: Jordán András-Szentiványi József

Csere: Gondol helyett Girdán a 45., Karika helyett Tóth az 57., Lehóczki helyett Árki a 71., Schmidt helyett Gönczi a 71. percben.

Szombaton nemcsak a felnőtt csapat mérkőzött meg az UTE együttesével, hanem az U15-ös és az U14-es csapatunk is.

A nyitó fordulóban a Debrecen ellen idegenben diadalmaskodó U15-ös csapatunk a második fordulóban fényes győzelmet arattak a lila-fehérek felett. A mi fiaink a tavalyi bajnokságban az U14-es I. osztályú bajnokság keleti csoportjában ötödik helyezést értek el, míg a lilák a nyugati csoportban voltak hatodikak.

Gyors gólváltással indult a mérkőzés. Bódi Máténak az ötödik percben lőtt góljára még válaszolni tudtak az újpestiek a 8. percben, de ezzel el is lőtték a puskaporukat. Schmidt Ákos találatának köszönhetően előnnyel zártuk az első félidőt. Bódi a második félidőt is egy gyors góllal vezette be, a végeredményt pedig Girdán Levente alakította ki az 58. percben. Szép volt fiúk!

Csapatunk két győzelemmel a tabella 4. helyét foglalja el. Szombaton a szintén 100%-os Illés Akadémia otthonába látogatunk. A szombathelyi csapat az első fordulóban 4-1 arányú győzelmet aratott otthon a Győr ellen, a másodikban pedig idegenben diadalmaskodtak az MTK felett. Izgalmas mérkőzésre van tehát kilátás.

U14 I. osztály 2. forduló

Diósgyőri VTK – Újpesti TE 2-2 (0-2)

DVTK: Bodnár – Orosz D., Csáki, Figeczki, Stefán – Tóth, Dlehány, Jónyer, Helecz – Rostás, Orosz R. Vezetőedző: Kiser László-Vitelki Zoltán

Csere: Bodnár helyett Jaksi a 41., Rostás helyett Lévai az 50., Stefán helyett Nagy a 71, Orosz D. helyett Batta a 71., Jónyer helyett Varga a 74. percben.

Az első fordulóban Debrecenben egy gólos vereséget szenvedő U14-es csapatunk szombaton hazai pályán kétgólos hátrányból állt fel az UTE ellen és szerzett értékes pontot a bajnokság második fordulójában. A vendégek a 14. és a 36. percben találtak be a kapunkba, így megnyugtatónak tűnő előnnyel vonulhattak szünetre. A fiúk azonban Tóth Borisz és Orosz Donát révén visszahozták a csapatot a meccsbe, de a győzelmet már nem sikerült megszerezni.

A harmadik fordulóban az Illés Akadémia vendégeként lép pályára a csapat szombaton 12 órakor. Leendő vendégeink egy győzelemmel és egy vereséggel állnak a tabellán. A bajnoki rajton 3-2 arányban verték az ETO együttesét, az elmúlt hétvégén viszont 7-1 arányú súlyos vereségbe szaladtak bele az MTK otthonában.

U15 II. osztály - Északi-csoport 2. forduló

Loki Focisuli - Diósgyőri VTK 1-4 (0-2)

DVTK: Galambvári - Antal Kiss Móricz, Lőrincz, Sebestyén, Gönczi, Árki, Bernáth, Kolompár, Gondos, Onda Vezetőedző: Szűcs István

Csere: Galambvári helyett Gácsi a 46., Bernáth helyett Juhos a 46., Onda helyett Szőke a 64., Kiss Móricz helyett Mrva a 64., Kolompár helyett Waldhauser a 64. percben

Gólszerző: Gondos (2), Kolompár, Gönczi

U14 II. osztály - Északi-csoport 2. forduló

Loki Focisuli - Diósgyőri VTK 3-5 (2-2)

DVTK: Zilahy - Erdős Porkoláb, Kundrák, Bodnár, Molnár, Takács, Kukta, Urbán, Dunai Szajky

Csere: Bodnár helyett Henez a 46., Szajky helyett Palocsai a 46., Kukta helyett Borai a 63., Takács helyett Kiss Orosz a 63., Erdős helyett Merkel a 63., Urbán helyett Vidó a 72. percben

Gólszerző: Dunai (2), Urbán, Molnár és Kundrák

Végezetül annyit, hogy szerettük volna a mérkőzések összefoglalását egy kicsit színesebbé tenni azzal, hogy rövid, néhány mondatos értékelést kérünk az utánpótlás edzőktől. Erre irányuló kérésünket azonban legnagyobb sajnálatunkra ismételten elutasította a klubvezetés, így szurkolóink nem ismerhetik meg edzőink értékelését a lejátszott bajnokikról.

A klub sajtófőnöke ezirányú megkeresésünkre az alábbi üzenetet küldte: "Köszönjük a megkeresést, de nem kívánunk élni a lehetőséggel."

forrás: adatbank.mlsz.hu, dvtk.eu

fotó: Homoky György

Ez egy archivált cikk, így nincs lehetőség hozzászólás írására.