Utánpótlás eredmények

Szerző: | 2015-05-20 20:21:29

3 győzelem és 3 vereség a hétvége termése

U21 - 7 döntetlennel a 7. helyen zárta a bajnokságot a csapat

Bém Gábor a következő kezdő tizenegyet küldte pályára a már bajnok Ferencváros elleni záró találkozón: Egyed - Balogh M., Csicsvári, Mikolka, Péter, Kövér, Lőrincz, Balogh A., Icsó., Ternován, Boros. Vezetőedzőnk 2 alkalommal élt a csere lehetőségével, Icsó helyett Gazdag lépett pályára az 58.percben, illetve Boros helyett Szakáczki érkezett a 69. percben.

Az már a 11. fordulót követően biztossá vált, hogy a zöld-fehérek megnyerték az U21-es bajnokságot, de bíztunk abban, hogy a zárófordulóban meg tudjuk majd nehezíteni a dolgukat. Nos, nem sikerült. A Fradi magabiztos győzelmet aratott csapatunk fölött. Egyetlen, egyben szépítő gólunkat Balogh Alex (jobb oldali képen) szerezte a 81. percben.

A csapat végül a 7. helyet szerezte meg a felső házi küzdelmekben. A táblázatból kivehető, hogy nagyon sok, szám szerint 7 döntetlent értünk el, emellett pedig nagyon kevés gólt ért el a csapat. Legjobb góllövőink Boros Gábor 3, illetve Eperjesi Gábor és Balogh ALex 2-2 góllal. Rajtuk kívül még Hutter Máté, Icsó Zsolt, Csicsvári Milán és Gresó Mátyás talált be 1-1 alkalommal az ellenfelek hálójába.

A csapatban rejlő erőt mutatja azonban, hogy Vitelki Zoltánnak köszönhetően a két Milán, Nemes és Csicsvári is bemutatkozhatott a felnőtt csapatban. Gratulálunk nekik és a hátralevő fordulókban remélhetőleg még mások is követhetik a példájukat, jelezve azt, hogy van hátországa a labdarúgásnak Diósgyőrben.

U18 - Remek hazai győzelem a tabella 2. helyezettje ellen

Borbély Péter együttese a 22 ponttal a tabella 2. helyén álló pécsi csapatot fogadta az U18-as I. osztályú bajnokság alsó házi küzdelmeinek 11. fordulójában. A csapat a Szegő - Lőrincz, Gazdag, Balog B., Balogh M., Nagy, Szakáczki., Szerencsés-Fekete, Szász, Péter, Mikolka összetételben vette fel a harcot a mecsekaljai csapattal szemben.

A fiúk már az 1. félidőben két gólos előnyre tettek szert, Mikolka Márk a 3. percben, Gazdag Bálint pedig a 43. percben mattolta az ellenfél kapusát. A szünetet követően a pécsiek hamar betaláltak, de az egyenlítés nem sikerült nekik. A találkozó vége felé vezetőedzőnk 4 cserelehetőséget is kihasznált, Balogh M. helyett Víg állt be a 70.percben, Mikolka helyett Szilágyi érkezett a 75.percben, végül Szász és Lőrincz helyett Gömöri és Varga folytatta a 88. perctől. A vendégek a 85. percben 10 főre fogyatkoztak.

Feltétlenül ki kell emelnünk 4 játékost a csapatból: Mikolka Márk, Gazdag Bálint, Lőrincz Partik és Szakáczki Csanád pályára lépett a hétvégén az U21-es csapatban is!

Mikolka Márk Gazdag Bálint Lőrincz Patrik Szakáczki Csanád

Még 3 forduló van hátra a bajnokságból, a Győr és a Pápa ellen itthon, míg a listavezető UTE ellen idegenben kíséreljük meg a pontok gyarapítását. A győriek elleni találkozóra pénteken 14:30-kor kerül sor a DVTK edzőcentrumában. Győzelem esetén 1 pontra tudnánk őket megközelíteni és akkor elérhető közelségbe kerülne a tabellán való előrelépés lehetősége is.

U17 - Nem termett babér a Ferencváros ellen

Kriston István együttese az U21-esekhez hasonlóan a Ferencváros vendége volt a hétvégén. Pilu a Zöldesi - Géringer T., Tucsa, Ivánka, Burinda, Fazekas, Gergely, Molnár, Balogh R., Szabó, Lakatos csapatnak szavazott bizalmat a zöld-fehérek ellen.

A hazaiak a 63. percben szereték meg a vezető találatot. Ezt követően vezetőedzőnk próbálta frissíteni a csapatot, Balogh R. helyett Szegedi érkezett a 67.percben, majd a 78. percben Balog D. váltotta Molnárt. Újabb gólokat azonban a ferencvárosiak szereztek, előbb a 80. percben, majd a hosszabbítás végén, a 94. percben adták meg a kegyelemdöfést és arattak 3-0 arányú győzelmet felettünk.

A csapat számára még nem ért véget a bajnokság, hiszen hátra van még egy, a 6. fordulóból elhalasztott mérkőzésünk, melyet a Pécs ellen vívunk szombaton 12:30-kor idegenben. A találkozónak már nincs tétje, hiszen a mi csapatunk a hátralevő eredményektől függetlenül a 6. helyen végzett a felső házban, míg leendő vendéglátóink a 7. helyen zártak.

A pécsiek otthon még nyeretlenek,3 döntetlen mellett 2 alkalommal szenvedtek vereséget. Bízunk benne, hogy nem ellenünk szerzik meg 1. hazai győzelmüket.

U16 - Remek győzelem az alsó ház éllovasa ellen

György Gábor együttese a listavezető pécsi csapatot fogadta az alsó házi küzdelmek 11. fordulójában lejátszott mérkőzésen. Vezetőedzőnk a Konyecsnik - Fodor, Nagy, Bálint., Havasi, Géringer L., Zavodni, Figeczki, Vitelki, Szegedi, Zsoldos összeállításban küldte pályára csapatát.

A fiúk igazi repülőrajtot vettek, hiszen Szegedi Tibor góljával illetve Zsoldos Richárd duplájával már 8. (!) percben 3 gólos előnyre tettek szert, amit Géringer László a 16. percben már 4 gólosra növelt. Igazi álomkezdés! A vendégeket érthető módon sokkolta a kezdés, de a fiúk nem vettek vissza a lendületből és Figeczki Levente révén a 62. percben megszereztük 5. gólunkat is. A csapat és saját maga teljesítményére Szegedi Tibor tette fel a koronát, amikor a 65. percben belőtte a csapat 6, saját maga 2. gólját. Szép volt fiúk! Ezzel a remek győzelemmel a fiúk megtartották előkelő 2. helyüket a tabellán.

Cserék:Fodor helyett Sipos a 23. percben, Nagy helyett Terjék és Vitelki helyett Kiss a 66. percben, Géringer L. helyett Mezőssy a 70. percben.

Szegedi Tibor Zsoldos Richárd Géringer László Figeczki Levente

Zsoldos Richárd 9 góljának köszönhetően immár a góllövőlista 1. helyére küzdötte fel magát, míg Szegedi Tibor 6 góllal a lista 3. helyén áll holtversenyben. Gratulálunk és várjuk a további gólokat!

A csapatnak még 3 mérkőzése van hátra a bajnokságból. A szombaton 12 órakor kezdődő találkozón a tabella 6. helyén álló Paks együttesét fogadjuk.

A mieink hazai mérlege imponáló, mind az 5 eddigi hazai meccsünkön megszereztük a 3 pontot, 18 rúgott gól ellenében mindössze 1 találatot engedélyeztünk a fehérváriaknak. Az idegenben nem túl acélos paksiak ellen nem lehet más a cél, mint tovább gyarapítani hazai győzelmeink számát.

U15 - Világosi Dominik góljával idegenben győztük le a Debrecent!

A múlt heti Ferencváros elleni hazai botlást követően a Debrecen otthonában próbálták kiköszörülni a csorbát a fiúk. Kiser László vezetőedző a Pápai - Kövér, Tőzsér, Orosz, Knyizsák, Medgyesi, Sramkó, Gazdag, Tóth, Világosi, Bordás csapatot küldte pályára a hajdúsági csapat elleni mérkőzésen, mely az U15-ös I. osztályú bajnokság keleti csoportjában került lejátszára.

Csere: Gazdag helyett Nagy és Bordás helyett Korbély az 53.percben, Korbély helyett Kis a 67. percben.

A találkozó egyértelmű esélyese a találkozó előtt tőlünk 17 ponttal többet begyűjtő DVSC-DLA csapata volt. A fiúk azonban alaposan rácáfoltak a papírformára és Világosi Dominiknak (jobb oldali képen) az 1. félidő 39. percében szerzett találatával haza is hozták a 3 pontot. Gratulálunk! Szép volt fiúk!

A mérkőzésen történt egy sajnálatos sérülés is. Az 53. percben csereként pályára lépő Korbély Kristófnak térdsérülés miatt a 67. percben el kellett hagynia a pályát. Az ultrahang fogja kideríteni, hogy mennyire súlyos a sérülése. Jobbulást kívánunk neki!

A bajnokság pénteken folytatódik a csapat számára, amikor a 28. fordulóban a Hódmezővásárhely együttesét fogadjuk. Leendő vendégeink a tabella tabella 12. helyét foglalják el, 3-2-22-es mérlegük meglehetősen szerénynek mondható. 13 idegenbeli meccsükön 11 alkalommal szenvedtek vereséget - ezek közül 5 meccsen minimum 9 gólt kaptak, 1 döntetlent értek el a Debreceni SI ellen, valamint 1 győzelmet szereztek Karcagon.

Egyértelmű cél csak a 3 pont magabiztos megszerzése lehet a fiúk számára!

U14 - Nem sikerült a bravúr

Alaposan fel volt adva a lecke Szentiványi József fiainak, akik az U14-es I. osztályú bajnokság keleti csoportjának éllovasához, a DVSC-DLA csapatához látogattak a hétvégén. Egy esetleges győzelemmel alaposan összetömöríthettük volna az élbolyt és versenybe szállhattunk volna még az aranyéremért vívott küzdelembe is.

Vezetőedzőnk a Bánhegyi - Forrai, Pető, Szűcs, Gondol, Lehóczki, Klink, Varga, Bódi, Csávás, Girdán összetételben küldte pályára a csapatot a vasárnap délelőtt lejátszott találkozón.

Csere: Gondol helyett Vereczkei. a 24. percben, Girdán. helyett Karika a 41. percben, Lehóczki helyett Heresz az 51. percben, Csávás helyett Gondos az 57. percben.

A bravúr végül elmaradt, a hazai gárda már az 1. félidőben kialakította a 2-0 arányú végeredményt, aminek köszönhetően csapatunk maradt a tabella 4. helyén. Lemaradásunk 4 pont a 3. helyen tanyázó MTK mögött, de figyelembe kell venni, hogy 1 meccsel kevesebbet játszottunk a kék-fehérektől.

Pénteken 13 órakor folytatódik a pontvadászat a csapat számára. A 13 órakor kezdődő találkozón az U15-ösökhöz hasonlóan a Hódmezővásárhely csapatát fogadjuk a DVTK edzőcentrumában. A vásárhelyiek idegenbeli mérlege 3-0-10. Idegenbeli győzelmeiket sorrendben a Sajóvölgye, a DSI és a Karcag együttesei ellen szerezték.

Ennek megfelelően egyértelmű a cél a győzelem és ennek köszönhetően tapadni a vezető hármasra.

forrás: MLSZ Adatbank

képek: dvtk.eu, facebook.com

Ez egy archivált cikk, így nincs lehetőség hozzászólás írására.