U17 - Hajszálon múlt a pontszerzés

Szerző: | 2014-08-25 18:11:46

Az Illés Akadémia-Haladás ellen játszott Kriston István csapata

Az első fordulóban a Kecskemét ellen magabiztos, 3-1 arányú győzelmet aratott a DVTK U17-es csapata. A második fordulóban szombaton az Illés Akadémia-Haladás ellen idegenben kísérelte meg a csapata a pontos gyarapítását Szombathelyen.

Bár Ivánka Patrik góljával a félidőben még mi vezettünk, a hazaiak a szünet után nem sokkal egyenlítettek, végül a mérkőzés hajrájában szerzett góllal a győzelmet is megszerezték.

Illés Akadémia-Haladás – DVTK 2 – 1 ( 0 – 1)

A DVTK összeállítása:

Zöldesi – Krakkai, Ivánka, Tucsa, Burinda – Fazekas, Molnár, Gergely – Lakatos, Balogh R., Balogh B.

Cserék: Szabó a 46. percben Gergely helyett, Igó az 57. percben Burinda helyett, Gantner a 60. percben Balogh B. helyett, Lukács a 72. percben Tucsa helyett

Gólszerzők: Ivánka a 42. percben, Tóvizi 52. és a 84. percben

Elsőként a csapat vezetőedzőjét, Kriston Istvánt kértük egy rövid értékelésre: „Ezen a találkozón nem tudtuk azt a dinamikus játékot nyújtani, amit a felkészülési meccseken illetve az első bajnoki mérkőzésünkön a Kecskemét ellen. Mégis úgy érzem, hogy legalább egy pontra rászolgáltunk volna, mert a kialakított helyzetek számában és a játék minőségében teljesen kiegyenlített mérkőzést játszottunk. Gratulálok a hazai csapatnak a győzelemhez.”

A csapat játékosai így értékelték a mérkőzést:

Molnár Martin szerint nagyobb koncentráció szükséges a sikerhez

A Mester azt az instrukciót adta a meccs előtt a csapatnak, hogy alkalmazzunk letámadást, ne engedjük felhozni a labdát az ellenfélnek. Azt is előírta feladatként Pilu bá', hogy a védőharmadból minél gyorsabban játsszuk fel a labdát a támadó szekcióhoz és lehetőség szerint hatástalanítsuk a Haladás egyik kulcsjátékosát. Engem védekező középpályásként küldött pályára.

A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy az első félidőben egygólos vezetéssel mentünk pihenőre. A második félidő 52.percében egyenlített az ellenfél, mely figyelmetlenségből született. 84.percben lesgyanús góllal megszerezték a vezetést, és ez az Illés Akadémia győzelmét eredményezte.

Véleményem szerint kiegyenlített játék volt, nem érdemeltünk vereséget. Hatékonyabb helyzetkihasználással és nagyobb koncentrációval pontot vagy pontokat hozhattunk volna el Szombathelyről.”

Gergely Ákos szerint a csapat mentálisan jól felkészült a meccsre

Támadó középpályás poszton játszottam a mérkőzésen. Pilu bá azt mondta, próbáljam meg forgatni és szervezni a játékot és természetesen segítsek vissza a védekezésben. Gyorsan próbáltuk meg a támadó harmadba feljuttatni a labdát és az ott szerzett labdák megtartása volt a fő feladatom. Szerintem ezek nagy része megvalósult, de nem vagyok elégedett a játékommal, mert nem tudtam semmi extrát hozzátenni a csapat játékához és szerintem a mostani teljesítményemnél sokkal többre vagyok képes. Ezt az elkövetkezendő meccseken meg is fogom mutatni.

Szerintem mentálisan jól fel voltunk készülve a meccsre, mindenki nagyon készült, a csapattársaimmal folyton egymást biztattuk. A pálya talaja talán egy kicsit mély volt, eléggé csúszkáltunk rajta a meccsen.

Szerintem azért nem sikerült pontot elhoznunk Szombathelyről, mert a csapat nem pörgött eléggé, nem voltunk kipihenve. Nem akarom a bíróra fogni a vereséget, de az Illés Akadémia második góljánál a csatár véleményem szerint lesen állt. De ha igazán jól játszottunk volna, akkor ez nem is számítana.”

Gantner Bence, aki egy évvel fiatalabb a többieknél, a 60. percben állt be csereként. Őt arra kértük, hogy egyaránt véleményezze a kispadról látott játékot és a pályán töltött időt

Az Illés Akadémia elleni meccset a kispadról nézve is jó iramú mérkőzésnek láttam. Az első meccshez képest várhatóan nehezebb volt, mivel egy nagyon jó fizikumú és szervezett csapat ellen játszottunk. A játék kiegyenlített volt nagyrészt, de voltak periódusok, amikor teljes mértékben a mi kezünkben volt az irányítás. Sajnos a ziccereinket nem tudtuk értékesíteni, ezért is lett a végére nagyon szoros a mérkőzés. Nyomást próbáltunk gyakorolni a Haladásra, a kapujukhoz közel a mi támadó harmadunkban tartani a labdát és ott keresni a lehetőségeket, viszont ebből ők gyors kontrákat tudtak kialakítani, aminek sajnos két esetben is gól lett a vége.

Bentről szintén jó iramú mérkőzés volt és érezhető volt a Haladás szervezettsége, nagyon nehezen lehetett áttörni a védelmüket. A meccs vége felé voltak veszélyes támadásaink, de a gólt mégis ők szerezték meg. Kicsit el vagyok keseredve, mert jó lett volna elhozni a 3 pontot, de legalább 1-et, de remélem a következő meccseken sikerülni fog.”