Tizenegy gólt rúgott az U14-es csapatunk

Szerző: | 2015-03-03 20:54:38

Újra pályán az utánpótlás csapatok

Összefoglaló utánpótlás csapataink hétvégi meccseiről:

U21 - Négy román játékos a Honvéd - Magyar Futball Akadémia csapatában

Mint bizonyára sokan emlékeznek rá, csapatunk az őszi utolsó fordulóban biztosította helyét az U21-es bajnokság felsőházában.

A felsőház küzdelmei már a harmadik fordulónál járnak. Az első mérkőzésen az alapszakasz hatodik helyén végzett Győri ETO-hoz látogatott Vitelki Zoltán csapata és 5-0 arányú vereséget szenvedett. A második fordulóban nagyon kevés hiányzott a győzelemhez. Az alapszakaszt a harmadik helyen záró Újpest ellen Icsó góljával a tizenharmadik percben előnyt szereztünk, de a kilencvenedik percben a vendégek egyenlíteni tudtak, így meg kellett elégednünk az egy ponttal.

A harmadik fordulóban ismét hazai pályán szerepeltünk. A négy (!) román játékossal felálló Honvéd Magyar Futball Akadémia elleni mérkőzés gól nélküli végeredménnyel zárult.

A pontok gyarapítására szombaton nyílik lehetősége a fiúknak, amikor is az előttünk álló Haladás együtteséhez látogat csapatunk.

U18 - Pontmentés az utolsó percekben

U18-as csapatunk az alapszakaszt tizenkét pontot szerezve a tizennegyedik helyen zárta, így a tavaszt az alsóházban folytatják.

Az alsóház küzdelmei az elmúlt hétvégén folytatódtak. Együttesünk az alapszakaszt pont nélkül az utolsó helyen záró Pápa csapatához látogatott és 1-1 arányú döntetlent ért el. A hazaik nyolcvanharmadik percben szerzett góljára Balogh Martin révén válaszoltunk a nyolcvannyolcadik percben.

A második forduló szombaton folytatódik számunkra. Tizenhárom órakor kezdődik a Dunaújváros elleni találkozónk, akik ellen kötelező feladat a három pont begyűjtése. Ellenfelünk ugyanis az alapszakaszban mindössze egy győzelmet és egy döntetlent ért el tizenhárom vereség mellett és az első fordulóban otthon kapott egy ötöst a Győr csapatától.

U17 - 50%-os mérleggel

Kriston István csapata az U21-es együtteshez hasonlóan a felsőházban folytatja a bajnoki küzdelmeket. A srácok az alapszakaszt a hetedik helyen záták, ezzel jogot szereztek arra, hogy a tavaszt a legjobbak között folytathassák.

Az első két fordulóban egy idegenbeli, Győr elleni döntetlent és egy hazai, Puskás Akadémia elleni vereséget könyvelhetett el a gárda. A hétvégén a Honvéd Magyar Futball Akadémia ellen nyílt lehetőség a pontok gyarapítására. Lakatos László (jobb oldali képen) két góljára, melyeket a 33. és a 60. percben szerzett, a vendégek csak a 88. percben tudtak válaszolni, ezzel megszereztük első győzelmünket a felsőházban.

A találkozón két kiállítás is történt, a vendégek részéről az egykori diósgyőri Kundrák Norbert, míg a mieink részéről Krakkai Máté mehetett idő előtt zuhanyozni.

A negyedik fordulóban a pont nélkül álló Illés Akadémiához látogat csapatunk.

U16 - A legjobbak nélkül

U16-os csapatunk hajszállal maradt le csak arról, hogy az U21-es és U17-es csapathoz hasonlóan a felsőházban folytathassa a bajnokságot. A fiúk a bolognai torna miatt két mérkőzést pótoltak a 15. fordulót követően, melyeken itthon legyőzték az UTE együttesét, illetve döntetlent játszottak a Ferencváros otthonában. Amennyiben ezt megelőzően megverték volna itthon a Puskás Akadémiát, ők is a felsőházban folytathatták volna. Sajnos, azon a meccsen 2-1 arányban alulmaradtunk, így maradt az alsóház.

Első meccsünket az alapszakaszt a tizenötödik helyen (1-2-12-es hazai/döntetlen/vendég mutatóval) záró Pápa együttesével játszottuk. Wágner Gábor vezetőedző a csapat összeállításánál nem vehette figyelembe legjobbjait, hiszen Lakatos László és a Géringer testvérek is az U17-es csapatot erősítették a hétvégén. Ez meg is látszódott az eredményen, hiszen a hazaiak a 75. percben szerzett góljuknak köszönhetően győztesen hagyhatták el a játékteret.

Javításra szombaton nyílik lehetősége a fiúknak. A 15 órakor kezdőd találákozón az alapszakaszt pont nélkül, -77-es gólaránnyal záró dunaújvárosi csapatot fogadjuk, ahol csakis a győzelem az elfogadható eredmény.

U15 - A dobogó elérhető közelségben

Kiser László csapata Mucsonyba látogatott a tavaszi első fordulóban, és Sramkó Ronáld-nak (bal oldali képen) a 62. percben szerzett góljával esélyeshez méltóan meg is szerezte a három pontot. Ezzel a győzelemmel 10-1-5-ös mutatóval a tabella 6. helyét foglaljuk el. Előttünk három csapat is hat pontos előnnyel áll, amelyek közül a Békéscsabát fogadjuk itthon a tavaszi második fordulóban, így lehetőség van a hátrány ledolgozására. A mérkőzés vasárnap 14 órakor kezdődik a DVTK edzőcentrumában.

A házi góllövőlistán Tóth Kornél áll az élen hat góllal, míg Orosz Marcell, Világosi Dominik és Sramkó Ronáld egyaránt öt-öt gólt szerzett eddig.

U14 - Gratulálunk a tizenegy gólos győzelemhez!

Szentiványi József fiai is a Sajóvölgye Focisulihoz látogattak a tavaszi első fordulóban. A srácok kétséget sem hagytak felőle, hogy melyik a jobb csapat és tizenegy góllal terhelték meg a hazaiak kapuját.

Karika Balázs, Bódi Máté és Csávás Bence egyaránt két-két gólt szerzett, míg Vereczkei Zalán, Pető Gergő, Szűcs Kornél, Tóth Dominik és Varga Alex egy-egy gólt szerzett.

A tabellára tekintve megállapítható, hogy a harmincnégy ponttal rendelkező csapatunk előtt álló négy csapatnak egyaránt egy-egy ponttal növekszik a pontjainak száma, így előnyük korántsem behozhatatlan.

A tavaszi második fordulóban a nyolcadik helyen tanyázó Békéscsaba együttesét fogadjuk.

A góllövőlistán Csávás Bence tizenhat góljával az ötödik helyen áll, míg Bódi Máté tizennégy góllal a nyolcadik pozíciót foglalja el.