Rangadót nyert a DVTK

Szerző: | 2015-01-19 06:08:08

A DVTK a 12. forduló rangadóján nagy csatában 76-71-re verte a PEAC-Pécs együttesét. A DVTK első rangadóját nyerte az idei évadban, ráadásul nagyobb különbséggel verte a PEAC-Pécset, mint amivel a baranyai megyeszékhelyen kikapott.

Nagy volt a tétje a 12. forduló rangadójának, hiszen a DVTK még nem nyert élcsapat ellen az idei évadban, míg a PEAC az utolsó három idegenbeli mérkőzéséből kettőt elveszített. A téli szünet előtt Zalaegerszegen, a múlt héten pedig Győrben. A pécsiek 10 játékossal érkeztek Miskolcra, viszont a fekete mezesek között ott melegített Natalie Hurst is. A vendégek szerdai Európa Kupa nyolcaddöntöjét kihagyó ausztrál irányító a kezdőben kapott helyet. Hazai oldalon pedig az volt a nagy kérdés, hogy a kiábrándító évkezdet után az új igazolásokat sikerült-e beépíteni.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, 12. FORDULÓ

ALUINVENT DVTK MISKOLC–PEAC-PÉCS 76–71 (21–17, 21–18, 14–18, 20–18)
Miskolc, 862 néző. Vezette: Győrffy, Frányó, Tőzsér

DVTK: HORVÁTH B. 10/6 Czank 2, BÁLINT 14/3, Szécsi 11, COULIBALY 25. Csere: DUBEI 8, Allison 4, Rasheed 2
PEAC: HURST 18/6, Raksányi 2, Raus, Williams 12, T. Jovanovics 10. Csere: Kaposi 2, Szücs, N. JOVANOVICS 20/12, Orozovics 7, Pap

Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–4. 6. p.: 11–10. 8. p.: 18–13. 12. p.: 25–19. 13. p.: 25–24. 15. p.: 29–24. 17. p.: 33–31. 20. p.: 42–35. 24. p.: 46–44. 27. p.: 51–51. 30. p.: 56–53. 34. p.: 60–60. 37. p.: 66–62. 38. p.: 66–65

Maikel Lopez: - Boldogok vagyunk, hogy győztünk, sokat dolgoztak a játékosok azért, hogy ez sikerüljön. Mai győzelmünket szeretném egykori játékosom, a pár napja a kosárpályán elhunyt Ana Rodriguez emlékének ajánlani.

Željko Djokić: - Gratulálok a DVTK-nak! Nagyon jó, kemény meccset játszottunk, a közönségis jól szórakozott. A harmadik negyedben feljavult a játékunk, visszajöttünk a meccsbe, sajnos az utolsó játékrészben nem koncentráltunk eléggé a győzelemhez.

Zseljko Djokics: Gratulálok a Miskolcnak, rengeteget fejlődtek az elmúlt napokban csapatjátékban. Mi puhán kezdtük a mérkőzést, 42 pontot kaptunk az első félidőben. A 3. negyedtől játszottunk úgy, ahogy kell, a keménység eredménye a 14 kapott pont lett. A mérkőzés utolsó 4 percéig jól játszottunk, onnantól viszont rutintalanságból elkövettünk hibákat, üres dobások maradtak ki és a túloldalon könnyű pontokat kaptunk, vagy büntetőzhetett az ellenfél. De le a kalappal a játékosaim előtt, mert nem vagyunk könnyű helyzetben, és minden nehézség ellenére nem adták fel, végig harcoltak, és kevésen múlott, hogy nem tudtuk legyőzni ezen a kemény rangadón a Miskolcot.

forrás: wbasket.hu, nemzetisport.hu, dvtk.eu

fotó: J. Boglárka

Ez egy archivált cikk, így nincs lehetőség hozzászólás írására.