Banner

Árazzuk be magunkat

Szerző: | 2015-07-05 20:49:20

Hatalmas különbségek az NB1-es bérletárak között

Bár már csak néhány nap van hátra az NB1 nyitányáig, úgy tűnik, a klubok vezetői nem hamarkodják el a bérletvásárlási lehetőségek meghirdetését. A 12 élvonalbeli klub honlapján ugyanis mindössze 6 csapatnál lelhetőek fel a 2015-2016-os bajnokság aktuális bérletárai. Több olyan honlappal is találkoztunk, ahol még a tavalyi árakat olvashatjuk.

Annál a 6 csapatnál, ahol elérhetőek a bérletárak, rendkívül nagy szórásokat lehet tapasztalni az árakban.

Nézzünk körül először saját csapatunk háza táján. Ha vetünk egy pillantást a tavalyi és az idei szektortérképre, azonnal szemünkbe ötlik a különbség. A napos oldalon jelentősen átrendeződtek ugyanis a kategória-besorolások. A tavalyi 3 kategóriával szemben idén már csak 2-vel találkozhatunk, és szemben a tavalyi 2-vel idén már 6 szektor kapott 1. kategóriás besorolást a napos oldalon. Így gyakorlatilag a napos oldal 2 tizenhatos közötti területe az elit kategóriába került besorolásra. Ez gazdasági szempontból mindenképpen magasabb bevétellel kecsegtet, viszont az élet megmutatja majd, milyen a fizetőképes kereslet ezekért a helyekért.

Ezzel egyidejűleg a tribün kategória besorolásán "enyhített" a klubvezetés. A 2 középső szektor kikerült az 1-es besorolásból, így a teljes tribün 2. kategóriás besorolást kapott.

Diósgyőrben oly módon figyelnek a gyerekekre és az idősekre, hogy a 14 év alatti és 65 év fölötti szurkolók ingyenes regisztrációs jeggyel tekinthetik meg a mérkőzéseket az U, V, W állóhelyi szektorokból. A családosoknak ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy csak a felnőtteknek kell jegyet vásárolniuk, a gyerekek számára a belépés ingyenes. Sokak szerint ezzel a kedvezménnyel egyetlen probléma van, mégpedig az, hogy csak az állóhelyi szektorba érvényes, a magasabb komfortfokozatú fedett ülőhelyi szektorokba nem. Akik élvezni kívánják a napos oldal illetve a tribün nyújtotta kényelmet, azoknak bizony alaposan a zsebükbe kell nyúlniuk, ha családostól szeretnék élvezni a meccseket.

Folytassuk a sort a Lokival.

A debrecenieknél megvásárolható a bérlet a teljes bajnoki szezonra illetve a 2015-ös esztendő mérkőzéseire is. A bérlet tulajdonosa a bajnoki találkozókon kívül megtekintheti az Európa Liga 1. és 2. kvalifikációs hazai mérkőzéseit, valamint a Magyar Kupa mérkőzéseket is.

Ha össze akarjuk vetni a jóval komfortosabb debreceni stadion árait a diósgyőrivel, akkor vessük alapul a napos oldal 1. kategóriájú helyeit, ami a Loki stadionjában a C2-C6 szektoroknak felel meg. Ezen a lelátón Debrecenben 1 bajnoki mérkőzés teljes bajnoki bérletet váltva 1647 Ft-ba kerül, míg a 2015-ös bérletet váltók 1811 Ft-ot fizetnek érte. Ugyanez Diósgyőrben 2480 Ft-ot kóstál. És ugye Debrecenben még ott van mellette várhatóan 2 Európa Liga mérkőzés és a Magyar Kupa meccsek is.

A cívisvárosban kétféle családi bérlet is váltható. Az egyik a főlelátó oldalsó szektorába (A5 szektor), az olcsóbbik pedig a főlelátó melletti oldalsó szektorba (B1) a sarokba szól. Mindkét konstrukció esetében a gyermek bérletre 57% kedvezményt ad a klub a szurkolónak. Ennek köszönhetően az A5 szektorban 3529 Ft-ért, míg a B1 szektorban 2353 Ft-ért tekintheti meg a meccset a szülő a gyermekével együtt. Nálunk ugyanezért az állóhelyen mindössze 1000 Ft-ot kell fizetniük, a napos oldalon viszont kedvezmény hiányában az 1. kategóriájú helyen 4960 Ft-ot, míg a 3. kategóriába sorolt székekért 3640 Ft-ot kell kiadni két jegyért.

Következzék a bérletmustrában a Ferencváros

Itt már húzósabb árakkal találkozunk. A mi napos oldalunk 1-es kategóriájú helyének megfelelő helyre szóló bérlet a Groupama arénában 69.990 Ft-ba kerül, ami egy mérkőzésre vetítve 4112 Ft-ot jelent, a mi napos oldalunk 2480 Ft-os meccsenkénti árával szemben.

Egyvalami azonban itt is feltűnő, csakúgy, mint a Loki esetében. Családi bérlet vásárlása esetén 1 gyermek (6-14 év között) ingyenesen látogathatja a mérkőzést, további gyermekek esetén pedig az FTC 50% kedvezményt biztosít a gyermek részére a bérlet árából. 2 gyermek esetén így a családi kassza 3000 Ft alatti összegből megússza a meccset.

A diákok és a nyugdíjasok számára a Groupama arénában nincs ingyenesség. A B-középben viszonylag szolíd (1471 Ft/meccs) áron szurkolhatnak, viszont az ülőhelyek árai már számukra is jóval drágábbak. A mi napos oldalunk 3-as kategóriájú helyeinek megfelelő helyre szóló diák/nyugdíjas bérlet ára 1 mérkőzésre levetített ára 3053 Ft.

A Kispest Honvédnál nem túl bonyolult árrendszert állapítottak meg.

Az állóhelyre szóló bérlet átlagban 812-os kiadást jelent mérkőzésenként, csak a Honvéd legendák nevét viselő boxokba szóló bérletek ára kicsit húzósabb, ezekért a helyekért 3124 Ft-ot kell fizetni meccsenként.

A Bozsik stadion tribünjére szóló bérlet ára szinte megegyezik a mi napos oldalunk szélső szektoraiba szóló bérletek árával.

A Vasasról nyugodtan kijelenthetjük, hogy igazán szurkolóbarát bérletárakat állapított meg.

A felnőtt ülő bérlet ára ugyanis mindössze 1000 Ft kiadást jelent az angyalföldi szimpatizánsoknak mérkőzésenként.

A piros-kékeknél csakúgy, mint Diósgyőrben, 14 alatti gyerekek ingyen tekinthetik meg a mérkőzéseket, viszont a miskolci nyugdíjasokkal szemben a Vasasnak szurkoló nyugdíjasoknak nincs ingyenesség. Az ő bérletüknek 1 meccsre vetített ára 906 Ft.

Úgy tűnik, hogy Békéscsabán sem a bérletek árából várnak nagy bevételt a klubvezetők.

A felnőtt bérlet mindössze 19.500 Ft-ba kerül a 16 hazai mérkőzésre, ami 1219 Ft kiadást jelent mérkőzésenként. Diákok és a nyugdíjasok számára itt sincs ingyenesség, de ők is 600 Ft alatti összegből megússzák a mérkőzések látogatását.

forrás: az érintett csapatok honlapjai

fotó:boon.hu (nem idén készült)

És ezt olvastad már?
Banner

Ez egy archivált cikk, így nincs lehetőség hozzászólás írására.