Megdolgoztak a győzelemért a Jegesmedvék

Szerző: | 2015-08-29 05:43:32

Második felkészülési mérkőzését is lejátszotta a DVTK Jegesmedvék csapata

Második felkészülési mérkőzését is lejátszotta a DVTK Jegesmedvék csapata, ezúttal a szlovák Bártfa csapata ellen, és hajtós, jó játékkal le is győzték őket.

A mérkőzés gyászszünettel kezdődött a tragikus körülmények között elhunyt 13 éves hokikapus, Méri Janka emlékére.

A mérkőzés első percei kiegyenlített küzdelmet hoztak. A 4. percben előbb Leppanen, majd Dudas kínálta meg egy-egy erős lövéssel Sabolt, de mindkettőt védte a szlovák kapus. Fél perc múlva az élete első felnőtt mérkőzésén jégre lépő, 18 éves Kiss Bence védett nagy bravúrral egy közeli bombát. A 9. percben – emberelőnyben – megszerezték a vezetést a Jegesmedvék. Egy lecsorgó korongot Booras vágott fordulásból a kapuba (1-0). A 13. percben Galanisz közeli fonák emelése alig kerülte el a felső sarkot.

És érkezett Dansereau

A második harmad 3. percében előnyben játszhattak a vendégek, amikor Linet már csak a kapussal állt szemben, de lövését Kiss remekül védte. A 12. percben a kettős előnyben lévő vendégek egyenlítettek: Balaz közelről talált be (1-1). A 15. percben ezúttal a Jegesmedvék kerültek kettős emberfórba, és ezt ki is használták: egy keresztpassz után Dansereau bombázott a kapuba (2-1).

A végén dőlt el

A harmadik harmad első perceiben nagy küzdelem folyt a pályán. Mindkét kapu előtt alakultak ki helyzetek, de a „portások” remekül állták a sarat, mindketten nagy bravúrokat is bemutattak. A 8. percben ismét emberelőnyös góllal egyenlített a Bártafa: Liptak kék vonalas lövése talált utat a kapuba (2-2). A gól után felpörgette játékát a Miskolc, be is szorították a Bártfát, és ekkor csak a kapusuk nagy védései tartották őket a meccsben. Pontosan két perc volt hátra, amikor Dansereau maradt egyedül a kapussal szemben, és kegyetlenül kilőtte a jobb alsó sarkot (3-2).

Kitűnő mérkőzést láthattak a nézők, amelyen a Jegesmedvék hajtós, jó játékkal győzték le a szlovák 1. liga egyik élcsapatát.