Majdnem hibátlan hétvége

Szerző: | 2014-11-12 13:19:11

Utánpótlás eredmények a 13. fordulóból

Az utánpótlás bajnokságok 13. fordulójában a következő eredmények születtek az elmúlt hétvégén:

Az U21-es és az U17-es csapatok nem léptek pályára a hétvégén.

U18 - Vereség az utolsó percekben

Borbély Péter együttese verhető ellenféllel, közvetlen rivális pécsi csapattal találkozott a szombaton lejátszott hazai mérkőzésen.

A vendégek az első félidőben két gólos előnyre tettek szert, amit a második félidőben Jacsmanik Attilának, a 70. és a 72. percben szerzett találataival sikerült kiegyenlítenünk. A fiúk minden követ megmozgattak, hogy kiharcolják a várva várt győzelmet, de a 85. percben a pécsieknek sikerült újra a hálóba találni, amivel elúszott a pontszerzés lehetőége is.

A csapat következő mérkőzését szombaton 13 órakor idegenben játssza a Paks együttese ellen. Nem lesz könnyű mérkőzés, mert a paksiak otthon még veretlenek, eddigi 7 hazai meccsükből 4-et megnyertek, 3 alkalommal pedig döntetlenre végeztek. Azonban, ha meg akarjuk kezdeni a felzárkózást a középmezőnyhöz, feltétlenül szükség van arra, hogy a srácok megtalálják a góllövő cipőjüket és egy jó eredménnyel térjenek haza az Atomvárosból.

U16 - Önbizalom-növelő, nagyarányú győzelem a pécsiek ellen

A csapat a következő összeállításban vette fel a küzdelmet a vendégekkel szemben:

Konyecsnik - Bitó, Nagy, Mészáros, Bálint, Géringer T., Géringer L., Figeczki, Vitelki, Zsoldos, Lakatos

A fiúk Mészáros Gyula illetve Lakatos László révén már a 2. és a 7. percben tudatosították az ellenfélben, hogy ki lehet a mérkőzés egyedüli győztese. Zsoldos Richárd és Figeczki Levente találatával már a félidőre 4 gólos előnyre tettünk szert, amit a második félidőben még megtoldottunk kettővel. A szünet utáni góljainkat Terjék Péter és Zsoldos Richárd szerezték a 47. és az 52. percben.

Remélhetőleg ez a nagyarányú győzelem önbizalom-növelő hatással lesz a játékosokra és a szombat 13 órakor kezdődő Paks elleni találkozó után újra győzelemnek örülhetünk. Következő ellenfelünk a verhető kategóriába tartozik, 3-0-10-es mutatóval rendelkezik. Hazai mutatójuk is meglehetősen szerény, hiszen 2 győzelem mellett 5-ször hagyták el veszetesen a pályát otthonukban.

U15 - Ők is hatot rámoltak be az ellenfélnek

Kiser László fiai Hódmezővásárhelyen léptek pályára és magabiztos, 6-0 arányú győzelmet arattak vendéglátóik felett.

A Pápai - Forrai, Tőzsér, Orosz, Knyizsák, Sramkó, Medgyesi, Korbély, Gazdag, Világosi, Tóth összeállításban kezdő csapatunk Sramkó Ronáld, Gazdag Balász és Tőzsér Péter Xavér góljaival már az első félidőben eldöntötte a 3 pont sorsát. A második félidőben tovább folytatódott a gólgyártás, előbb Tóth Kornél talált a hálóba, majd az 56. percben Gazdag Balázs meglőtte 2. gólját is, a gólok sorát pedig Világosi Dominik zárta a 79. percben.

A csapat a 14. fordulóban a Vác ellen lép pályára szombaton hazai pályán. A váciak a tabella 11. helyén tanyáznak, idegenbeli mérlegük 2-1-7. Két győzelmüket a táblázat végén szereplő szegediek és a Debreceni SI ellen szerezték. Nem kérdés, hogy ki a találkozó esélyese.

U14 - Csávás Bence a múlt heti mesterhármas után ezúttal kétszer csengetett

Szentiványi József csapata a Bánhegyi - Antal, Lehóczki, Szűcs, Varga, Gondol, Klink, Vereczkei, Bódi M, Csávás, Karika összeállításban lépett pályára Hódmezővásárhelyen. Az első félidő még gól nélküli döntetlennel zárult, majd a fiúk az 57. percben Bódi Máté révén kezdték meg a gólgyártást. Az első góllal elkapták a fonalat, hiszen a 60., a 67. és a 69. percben 10 perc alatt újabb 3 gólt szereztek. Csávás Bence a múlt heti, Debrecen elleni mesterhármast követően Vásárhelyen újabb két gólt szerzett, rajta kívül még Karika Balázs talált a hazaiak kapujába.

Az U15-ös csapathoz hasonlóan Vác ellen játssza a csapat következő mérkőzését szombaton 11 órakor a DVTK edzőcentrumban.

A váciak idegenbeli mérlege meglehetősen szerény, hiszen 6, többségében nagyarányú vereség mellett mindössze 1 győzelemmel büszkélkedhetnek, melyet a sereghajtó karcagiak ellen szereztek.

Örömteli, hogy 11-11 góljával Csávás Bence és Bódi Máté is igen előkelő helyen áll az U14-es I. osztályú bajnokság Keleti csoportjának góllövőlistáján. Csak így tovább fiúk!