Kosárlabda - Itthon lehet javítani

Szerző: | 2015-03-27 05:00:15

Vereséget szenvedett a DVTK csapata a döntőbe jutásért folytatott párharc első fordulójában

A női kosárlabda NB I. elődöntőjének első mérkőzésén Pécsett játszott az Aluinvent-DVTK és egy színvonalas és szoros mérkőzésen vereséget szenvedett. Az állás 1-0 a PEAC javára, folytatás hétfőn Miskolcon.

Az alapszakaszt az Aluinvent-DVTK a 3., a PEAC pedig a 2. helyen zárta, ezért a két győzelemig tartó párharc első - és amennyiben szükséges - a harmadik találkozóját Pécsett rendezik, azaz legalább egy mérkőzést nyerni kell idegenben is a döntőbe jutáshoz. Az alapszakaszban mindkét csapat nyerte a hazai mérkőzését (78-74 Pécsett, 76-71 Miskolcon) egy hete a Magyar Kupa negyeddöntőjében pedig az Aluinvent-DVTK diadalmaskodott 90-73-ra.

Az Aluinvent-DVTK két magabiztos győzelemmel jutott túl a Zalaegerszegen az negyeddöntőben, a pécsiek viszont három mérkőzésre kényszerültek a Szekszárd ellen, ennek következtében kevesebb idejük maradt felkészülni a csütörtöki találkozóra.

A Czank, Rasheed, Allison, Bishop, Coulibaly diósgyőri ötös futott ki a pályára és Rasheed nagyszerű passzát Bishop dobta a gyűrűbe kezdésnek. Több támadás is eredménytelenül végződött, mert jól védekeztek a csapatok, Raksányi triplája ellen azonban nem volt ellenszer három perc játék után (3-2). Tina Jovanović büntetői és duplája után már 5 pontra nőtt a hazai előny, majd hosszú szünet után Allison révén ismét diósgyőri kosárnak örülhettek a tucatnyi vendégszurkolók (7-3). Keményen védekeztek a csapatok, a játékvezetők még a videó segítségét is igénybe vették a helyes ítélet meghozatalához. Újra Allison volt a mezőnyből eredményes, míg a másik palánk alatt eredményesen büntetőztek a hazaiak (14-5). A 9 pontos hátrány miatt Maikel Lopez időt kért, aminek Bishop két, büntetőből szerzett kosara és Rasheed triplája lett a közvetlen eredménye (16-10). Beállt Szécsi és Ciapina, Czank pedig két büntetőt, majd egy büntetőt értékesített (19-14), de szó szerint volt még egy dobása a hazaiaknak, Raksányi 2 másodperccel a negyed vége előtt Raksányi második hárompontosát értékesítette (22-14).

Alig kezdődött el a második tíz perc, amikor a játékvezetők befújták a 3. személyi hibát Coulibalynak, Maikel Lopez le is cserélte, nehogy idő előtt kipontozódjon. Allison használta ki gyorsaságát és talált a kosárba (24-16), majd Czank asszisztját dobta közelről a gyűrűbe Bishop (26-18). N. Jovanović kosarára Allison estében válaszolt, majd Czank ziccerezett (28-22). Hosszú kosárszünet után Bishop szép tempója miatt változott az eredmény (28-24). Hurst nagyon távolról, Allison pedig egy szép támadás végén gyarapította a pontokat (31-26). Nelena Jovanović ismét hármast dobott, Allison is három pontot szerzett 2+1-es eloszlásban, amit még egy büntetővel toldott meg a következő támadásban (34-30). A két palánk alatt a előbb Williams, majd Bishop dobott egy duplát, majd Raseed triplájára és Hurst két hárompontosa volt a válasz (42-35). Miként az előző negyed, az is hárompontossal zárult, azonban nagy különbség, hogy Czank révén a DVTK volt eredményes (42-38). Az első félidőben Allison 13, Czank 12, Bishop 10 pontot szerzett, a másik oldalon N. Jovanović és Hirst 11-11 ponttal zárt.