Ha túljutunk a BEAC-on, a Sopron-Pécs párharc győztese ellen játszunk a döntőbe jutásért

Szerző: Jáborcsik András | 2024-03-23 21:49:00

Jövő szerdán a DVTK Arénában fogadjuk a BEAC-ot.

A mai utolsó forduló után kialakult a női kosárlabda NB I A-csoport alapszakaszának a végeredménye. Azt már a záró forduló előtt tudni lehetett, hogy a diósgyőri kosarasok nyerik az alapszakaszt és a Győr végez a második helyen. A nap azért tartogatott izgalmakat, mert ma vált ismertté a negyeddöntők ágrajza.

A DVTK HUN-Therm ellenfele a legjobb négy közé jutásért a nyolcadik helyen végzett BEAC együttese lesz. A párharc az egyik csapat második győzelméig tart, a pályaelőny az előrébb végző piros-fehér csapaté.

Amennyiben sikerrel vesszük az akadályt, a döntőbe jutásért a Sopron / Pécs párharc győztesével találkozunk. Az a párharc szintén két győzelemig fog tartani.

A negyeddöntőket követően egy hosszabb szünet következik majd a bajnokságban.

A párosítások a legjobb négy közé kerülésért:

DVTK HUN-Therm - BEAC

Győr - Vasas

Szekszárd - TFSE-MTK

Sopron - Pécs

A DVTK - BEAC párharc mérkőzéseinek időpontjai:

1. mérkőzés 2024. március 27. szerda 18.00 DVTK HUN-Therm - E.ON ELTE BEAC, DVTK Aréna

2. mérkőzés 2024. március 30. szombat E.ON ELTE BEAC - DVTK HUN-Therm, Budapest

3. mérkőzés, amennyiben szükséges, 2024. április 2. kedd 18.00 DVTK HUN-Therm - E.ON ELTE BEAC, DVTK Aréna

A rájátszás az elődöntőkkel és az 5.-8. helyosztókkal a 3x3 kosárlabda válogatott olimpiai selejtezője és az azt megelőző felkészülése miatt április 20-án folytatódik majd, minden párharcban az alapszakaszban jobb helyezést elérő csapatok otthonában.

A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének versenykiírása értelmében a döntőbe jutásért így alakul az ágrajz:

DVTK HUN-Therm - BEAC párharc győztese / Sopron - Pécs párharc győztese

Győr - Vasas párharc győztese / Szekszárd - TFSE-MTK párharc győztese

Az elődöntők szintén az egyik csapat második győzelméig fognak tartani, a pályaelőny az előrébb álló csapaté. Amennyiben tehát érvényesül a papírforma a negyeddöntőkben, a DVTK HUN-Therm a Sopronnal, míg a Győr a Szekszárddal csatázhat a döntőbe jutásért.

forrás: wbasket.hu, hunbasket.hu