DVTK tartalék - Hatvan 2-3

Szerző: Jáborcsik András | 2016-05-01 22:36:00

NB III. Keleti csoport 29. forduló

DVTK tartalék - FC Hatvan 2-3 (1-2)

Miskolc, Diósgyőri Stadion. 100 néző. Játékvezető: Sándor Csaba (Benkő Róbert, Takács Attila)
DVTK: Zöldesi - Bodnár, Csicsvári, Mahalek, Kádas, Eperjesi, Kövér, Oláh, Németh, Boros, Novothny. Vezetőedző: Sütő Szilárd
FCH: Benkő - Barthel, Ficsor, Kész, Mundi, Ács, Purzsa, Horváth, Bárkányi, Nagy, Illés. Vezetőedző: Híres Gábor

Csere: Németh helyett Icsó az 58., Bárkányi helyett Juhász a 68., Illés helyett Katona a 79., Boros helyett Balogh a 82. percben.
Sárga lap: Bárkányi az 51., Novothny az 59., Kövér a 83., Csicsvári a 89., Ficsor a 89. percben.
Gólszerző: Ficsor (0-1) a 24., Eperjesi (1-1) a 29., Ács (1-2) a 33., Boros (2-2) az 52., Mundi (2-3) a 68. percben.

Kulcspillanatok

24. perc: Egy védelmi megingást használtak ki a vendégek, Ficsor 14 méterről tekert a kapu jobb oldalába, 0-1.
29. perc: Németh ment el a bal oldalon az alapvonalig, középre adott labdája a hosszú oldalon Bodnárt találta meg, akinek kapura lövését blokkolták, a kavarodás végén Eperjesi lábáról került kapuba a labda, 1-1.
33. perc: Többször nem tudtak felszabadítani a piros-fehér védők, 16 méterről pedig Ács lőtt a kapuba, 1-2.
52. perc: Borost rántották le a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig a kiharcoló maga rúgta a kapu jobb oldalába, 2-2.
60. perc: Büntetőhöz jutott a hatvani csapat, a bal alsóba tartó lövést Zöldesi Illés magabiztosan hárította.
68. perc: Jobb oldalon került a diósgyőri védelem mögé az ellenfél, a kapura lövést Zöldesi oldalra tolta, az érkező Mundi pedig a kapuba talált, 2-3.

Sütő Szilárd: - Az első félidőre nem úgy mentünk ki, ahogy szerettünk volna. A második játékrészben teljesen más arcát mutatta a csapat, és mindent megtettek a játékosok annak érdekében, hogy megfordítsák a mérkőzést. Ez sajnos ma nem sikert. Gratulálok a Hatvannak.
Híres Gábor: - Jó erőkből álló és motivált DVTK otthonából hoztuk el a három pontot. Játékban, labdatartásban és a helyzetek kialakításában is jobbak voltunk. Az elhibázott tizenegyes ellenére is megérdemelten nyertünk.