Győzelem Zalaegerszegen

Szerző: | 2014-11-24 07:30:26

Egy fordulatos találkozón a DVTK 67-62-es győzelmet aratott Zalaegerszegen. A mérkőzés elején a DVTK 14 pontos előnybe került, de a harmadik negyedben ledolgozta a hátrányát a ZTE együttese. A szoros végjátékból azonban Maikel Lopez csapata került ki győztesen.

Felemás előjelekkel várhatták a csapatok a forduló legérdekesebbnek ígérkező mérkőzését. A ZTE múlt héten megtréfálta a Győrt, de eltiltás miatt Gáll Tamás nem ülhetett a kispadon. A DVTK pedig szerdán az Európa Kupában a belga bajnok Braine együttesétől szenvedett a vártnál valamivel simább vereséget.

A DVTK számára kiválóan indult a mérkőzés. Zele két duplájával ugyan 4-2-re még a ZTE vezetett, de ezt követően 12-4-re ellépett Maikel Lopez alakulata. Az első negyed első nyolc percében egyedül Zele szerzett pontot hazai oldalon, így 18-6-nál már átlépte a 10 egységet a különbség. 10 perc után végül 24-10 állt az eredményjelzőn.

A második negyed kiegyenlítettebb játékot hozott. Jelentősen visszaesett a DVTK dobóformája, miközben Horváth, Nagy és Zele találataival 10 ponton belülre jött a ZTE. A legkisebb különbség 6 egység volt ebben a periódusban a két gárda között. A félidő hajrájában azonban Czank és Horváth Bernadett triplái 39-24-re növelték a DVTK előnyét.

A harmadik etap előtt nagy kérdés volt, hogy lesz-e a ZTE előtt még egy olyan felzárkózási lehetőség, mint a második negyedben. A válasz hamar megérkezett, adódott ilyen esély. A legnagyobb differenciát 44-27-nél regisztrálhattuk a két együttes között. A vendégek a magabiztos előny tudatában megnyugodtak és elsősorban védekezésben akadtak komoly üresjárataik. Ezt kihasználva Nagy Dóra remek megmozdulásai után 46-40-nél ismét látótávolságba ért a ZTE. Nagytól Zele vette át a harmadik etap hajrájában a pontfelelős szerepkörét, majd Velkey triplája után elolvadt a DVTK előnye.

A záró szakasz 51-50-es DVTK-előnyről kezdődött. Zele, McKay és Horváth Zsófi pontjaival 58-51-re ellépett a zalai gárda. A DVTK hosszúra nyúló kosárcsendjét Snytsina és Bias távoli találatai törték meg, így 59-58-nál ismét fordult a vezető kiléte. A nagyobb rutin és a higgadtabb megoldások a DVTK mellett szóltak, így amikor az utolsó percben Bálint Réka 63-58-ra növelte a vendégek előnyét, eldőlt a győztes kiléte.

ZTE NKK - Aluinvent-DVTK 62-67 (10-24, 14-14, 26-12, 12-16)

Zalaegerszeg, 100 néző. V: Farkas G., Gelencsér, Radnóti

Zalaegerszeg: Nagy D. 11, Mackay 4, Ambrus, Zele 23, Szélesy 4. Csere: Varga Zs. 4, Darida, Horváth Zs. 13, Veleky 3/3. Vezetőedző: Bukics Zsolt.

Aluinvent-DVTK: Horváth B. 8/6, Czank 9/3, Bálint 9/3, Sznicina 9/3, Coulibaly 12. Csere: Dubei 3/3, Szabó P. 2, Szécsi 10, Bias 5/3. Vezetőedző: Maikel Lopez.

Kipontozódott: Varga (40. p.)

Bukics Zsolt: Az első félidőben nem éltünk a tálcán kínált lehetőségekkel. A második félidőben annyit kivett belőlünk a tetemes hátrány ledolgozása, hogy végjátékra nem maradt erőnk.

Maikel Lopez: - Szerdán kemény meccset vívtunk, ma utaztunk 6 óràt és az elején kézben tartottuk a meccset. A harmadik negyedben a lábakban és a fejekben is előjött a fáradtság, de a végén a fontos pillanatokban tudtuk, mit kell tennünk.

forrás: wbasket.hu

fotó: zaol.hu

Ez egy archivált cikk, így nincs lehetőség hozzászólás írására.