DVTK-Vénusz - Jászberény 6-0 (3-0)

Szerző: | 2014-08-26 12:32:06

Kiütéses siker a nagypályás Magyar Kupában! Video összefoglalóval!

A DVTK-Vénusz felnőtt futsal csapata benevezett a 2014/15. évi női nagypályás Magyar Kupa küzdelmeire is. A kupában összesen 29 női csapat indult, a 8 NB I-es, 19 NB II-es, valamint 1 BLSZ nagypályás bajnokságban szereplő együttes mellett a DVTK-Vénusz, egyedüli olyan csapatként, amely nem szerepel nagypályás bajnokságban.

A Vénusz az első fordulóban (a továbbjutás egy mérkőzésen dőlt el) szépszámú közönség előtt a DVTK Edzőcentrumában az NB II-es Jászberényt fogadta, és fölényes 6-0 arányú győzelemmel lépett tovább a következő körbe.

A korai, 10 órai kezdési időpont ellenére (amelyet az indokolt, hogy a Vénusz a meccs után rögtön buszra szállt, és Tolnára utazott egy nemzetközi futsal tornára) hamar belelendült a Vénusz, és gyakorlatilag tizenhét perc alatt eldöntötte a továbbjutás kérdését. A 8. percben Ruszó Zsuzsanna nyitotta a gólok sorát (1-0), rá két percre Bernáth Csilla távoli lövése is utat talált a kapuba (2-0), majd a 17. percben Rondzik Júlia már a Vénusz harmadik gólját szerezte (3-0). A második félidőre is jutott három gól, egy jobboldali beadás után Váradi Cintia talált be (4-0), majd Ruszó Zsuzsanna egyéni akció végén második gólját érte el (5-0), a végeredményt pedig Kresák Katalin büntetőből állította be (6-0).

A Vénusz nagypályás tapasztalatok nélkül vágott neki a mérkőzésnek, ennek ellenére az első perctől magához ragadta a kezdeményezést, és magabiztos győzelmet aratott az NB II-es nagypályás bajnokságban szereplő jászberényi együttes ellen.

Gratulálunk lányok!

A mérkőzés jegyzőkönyve:

Női nagypályás Magyar Kupa, 1. forduló

Miskolc, Diósgyőr, DVTK Edzőcentrum, 100 néző

DVTK-Vénusz – Jászberényi FC 6-0 (3-0)

DVTK-Vénusz: Németh – Mikó (Paranai, 56’), Miliczki (Bukó, 76’), Kresák, Boros – Szőke (Bukovszki, 52’), Váradi, Bernáth, Lipták – Rondzik, Ruszó, edző: Sárréti Géza

Jászberényi FC: Zámola – Szalontai, Medve (Bognár, 21’), Kovács, Koncsik (Klinkó, 77’) – Palcsó, Halasi, Sipos, Kővágó (Bibók, 74’), Jónás – Vágó, edző: Panyi Csaba

gólok: Ruszó (1-0) a 8., Bernáth (2-0) a 10., Rondzik (3-0) a 17., Váradi (4-0) a 62., Ruszó (5-0) a 81., Kresák (6-0) a 87. percben.

Sárréti Géza, vezetőedző: Nehéz nap várt ránk, hiszen ezen kupatalálkozó után indulhattunk egy nemzetközi futsal tornára, Tolnára. A mérkőzés első tizenöt-húsz percében sikerült eldöntenünk a meccset a javunkra, így végül is magabiztosan jutottunk a következő fordulóba.

A Magyar Kupa következő körében az NB I-ből nyáron kieső Budapest Honvéd női nagypályás csapata lesz a Vénusz ellenfele. A továbbjutás egy mérkőzésen dől el, a mérkőzésre 2014. szeptember 13.-án, vagy 14.-én hazai pályán Diósgyőrben kerül sor.

Gyertek, szurkoljatok a lányoknak nagypályán is!