DVTK - FTC 3 - 0

Szerző: | 2014-08-30 16:23:50

U17-es bajnokság I. osztály 3. forduló

Magabiztos, 3-0 arányú győzelmet aratott a Kriston István által irányított U17-es csapatunk a Ferencváros hasonló korosztályú csapata felett az U17. bajnokság I. osztályában.

Csapatunk a következő összeállításban vette fel a küzdelmet a Fradi ellen:

Zöldesi – Krakkai, Ivánka, Tucsa, Burinda, Fazekas, Molnár, Gergely, Gantner, Lakatos, Balogh B.

Cserék: Balogh R. az 56. percben Gantner Bence helyett, Lukács a 76. percben Gergely helyett és Balogh D. a 83. percben Burinda helyett

Gólszerzők: Tucsa a 26. percben, Balogh B. a 85. percben, Balogh R. a 90. percben

A vendégcsapat kispadján és játékosai között több ismerős nevet is fel lehet fedezni, hiszen a vendégek edzője Dragoner Attila, míg a kezdőcsapatban kapott helyett fia, Dragoner Dávid Filip és a másik egykori ferencvárosi játékos fia, Lipcsei Krisztián.

Kriston István vezetőedző így értékelt a mai diadal után: „Taktikailag nagyon fegyelmezett játékkal megérdemelten győztük le az FTC csapatát. Gratulálok játékosainknak, mert korszerű, jó játékkal rukkoltak ki mind labdaszerzésben mind támadásban. Ez a győzelem önbizalmat és hitet kell adjon mindenkinek a további jó folytatáshoz.”

Pilu bát ezúttal is arra kértük, hogy javasoljon 3 játékost, akinek kikérhetjük a véleményét a mai mérkőzésről.

Tucsa Róbert szerint jól működött a letámadás

„A mai mérkőzésen is ugyanazt a taktikát próbáltuk alkalmazni, mint az Illés Akadémia ellen. Próbáltuk letámadni az ellenfelet, ami sokkal jobban sikerült, mint az előző meccsen. Volt 7-8 olyan labdaszerzésünk a pressingelésből és az azonnali letámadásokból, amiből azonnal kapura tudtunk törni.

A csapatot már a meccs előtt győzelemre éhesnek láttam, nagyon motivált mindenki Valamennyi játékos egytől-egyig tisztában volt vele, hogy ez egy rangadó, hiszen már abból lehet tudni, ha kimondod, hogy Diósgyőr-Ferencváros meccs lesz. Ez minden korosztályban rangadó.

A meccsen belülről azt éreztem, hogy próbáltunk mi dominálni, sok szögletünk végezhettünk le és többször lőttünk kapura. Nagyon jó volt az összhang a pályán és ez megmutatkozott a védekezésünkben is, hisz kapott gól nélkül tudtuk lehozni ezt a rangadót. Nehéz meccs volt, hisz a Fradi játékosai nagyon jók voltak technikailag és gyorsaságban is. Nagyon jól mozogtak a középpályán és a támadó sorban is sok elmozgás volt a részükről, amit nehéz lekövetni, de minden tisztelet a csapaté, mert sikerült megvalósítani!

Ha még koncentráltabbak vagyunk és odafigyelünk az utolsó mozdulatokra a támadások befejezésében, akkor még nagyobb lehetett volna a különbség.”

Krakkai Máté szerint beérett az egész heti kemény munka

„Mindannyian egy nagyon nehéz meccsre számítottunk, mivel a Fradi örök ellenfélnek számít. Egyszerű volt a feladat, itthon kellett tartanunk a 3 pontot, és mint az eredmény is igazolja, sikerült is magabiztosan. Fontos volt, hogy szervezettek és motiváltak legyünk. Egész héten hajtottak minket Pilu bá'-ék, aminek meg is lett az eredménye. Taktikailag is rendben voltunk, betartottuk a mesterek utasításait.

Egész pályás letámadással játszottunk, labdabirtoklásnál pedig igyekeztünk minél hamarabb az ellenfél védekező zónájába juttatni a labdát.

Az én feladatom jobb oldali védőként elsősorban a jobb szél lezárása és ebből a támadások segítése volt. Elégedettek lehetünk ezzel a 3-0 ás sikerrel és már koncentrálnunk kell a jövő heti Újpest elleni derbire, ami szombaton lesz Budapesten.”

Balogh Bence, a második gól szerzője szerint elsősorban fejben voltunk erősebbek

„Pilu bá azzal az instrukcióval küldött minket pályára, hogy ez a mai meccs kifejezetten fontos lesz. Ennek megfelelően készültünk mind mentálisan, mind fizikailag. Belülről az első félidő nagyon szoros volt, de szerencsére sikerült megszereznünk a vezetést. A második félidőben már nyugodtabban játszott a csapat, aminek meg is lett az eredménye.

Az én feladatom az volt, hogy meghúzzam a szélét a pályának, és első szándékból minél többször törjek kapura.

Úgy éreztem, hogy a Fradi játékosai leginkább fejben fáradtak el, ami meg is látszott a játékukon. Mi pedig fejben is ott tudtunk lenni 90 percig, ennek tudható be ez a 3-0 arányú győzelem.

Szerintem a Mester nagyon jól tette, hogy egy nap pihenőt adott a játékosoknak, mivel jobban rá tudtunk készülni a meccsre

Az első félidői teljesítményemet az átlagos kategóriába tudnám sorolni, de a 2. félidő sokkal jobb volt, mert sokkal jobban fel tudtam pörögni. Volt pár kapura lövésem is, de ezekből nem született gól, de a mérkőzés hajrájában egy megítélt büntetőt értékesíteni tudtam.”

A csapat 3 forduló után 2 győzelemmel és 1 vereséggel, 7-3-as gólkülönbséggel áll a tabellán.