DVTK-FC Krasznodar 1-5 (0-2)

Szerző: | 2014-07-31 18:25:26

A harmadik és egyben a legnehezebb erőfelmérő következik

Harmadik Európa-liga körét játsza a DVTK csapata ma este a Nagyerdei Stadionban.

A bolgár együttes kiütése bravúrszámba ment, hiszen az évek óta rutinos EL szereplő előzetesen a mérkőzés esélyese volt a magyar szakemberek és a külföldi fogadóirodák szerint is.

Ettől függetlenül mindenki titkon vagy kimondva bízott a sikerben, ami meg is valósult, és újabb fejezetet nyitott a sikerszéria lehetséges útján.

Itt már nincsenek könnyű mérkőzések, így mi is egy igazán fajsúlyos gárdát kaptunk ellenfélként, melynek értéke pénzben átszámítva nagyjából a 10-szerese a csapatunkénak. Az orosz klubot bemutattuk már egy előző cikkünkben, dfcwolf megírta a beharangozót, sok újat nem lehet már képernyőre róni a témában...

Higgyünk a fiúkban, higgyünk a jó szereplésben és abban, hogy emelt fővel hagyhatjuk el 90 perc eltelte után a játékteret.

A csapattól felszabadult de fegyelmezett játékot várunk, a szurkolóktól pedig olyan biztatást, mint amilyet mindeddig adtak, ami a nehéz pillanatokban is átsegítheti az együttest majd a holtponton - ha lesz egyáltalán ilyen...)))

DVTK-FC Krasznodar, Debrecen, Nagyerdei Stadion, 20.30, M2.

Kezdők:

DVTK: Antal - Eperjesi, Alves, Debreceni, Husić - Egerszegi, Kádár,Elek - Gosztonyi, Németh M. - Bacsa.

Vezetőedző: Szivics Tomiszláv.

Kispadon: Radoš, Bori, Nikházi, Bognár I., Marjanović, Takács T., Grumić

FC Krasznodar: Szinicin - Martinovics, Jędrzejczyk, Sigurdsson, Kalesin, Gazinszkij, Ahmedov, Laborde, Joãozinho, Pereyra, Ari.

Vezetőedző: Oleg Kononov.

Kispadon: Dikan, Markov, Granqvist, Pomerko, Bisztrov, Petrov, Wanderson.

Az első félidő:

Már az első pár percben lehetett látni, hogy milyen taktikával készültünk erre a találkozóra. A figyelmet a védekezésre összpontosítottuk, ami teljesen érthető az ellenfél erősségeit figyelembe véve. Pár perc tapogatózás után jöttek azok a támadások, amiket az előző EL körből lehetett látni a Krasznodartól. Többet birtokolták a labdát, a területet átadtuk nekik, de a kapu előtt nagy helyzeteket ekkor még nem sikerült kialakítaniuk. Sajnos minden bedobásunk az ellenfél térfelén, és minden kirúgásunk az oroszoké lett, párharcokat középen szinte nem is nyertünk. Ha igen, akkor nem volt társ, aki megjátszható lett vona. Bacsa elől teljesen elveszett, gyakorlatilag pár felívelésen kívül nem jutott hozzá el a labda.

Egy védelmi hibából megszületett az első orosz gól, és sajnos már ekkor látszott, hogy ebből sokkal jobban nem jöhetünk ki. A játék képe nem változott, a Krasznodar járatta a térfelünkön a labdát, és gyors ritmusváltásokkal veszélyeztetett. A második gólunkat is ilyen szituációból kaptuk, sakk-matt helyzetben gurították a labdát a háóba, a 16-osunkon belülről, középről, teljesen egyedül hagyva a támadót.

Küzdelem van, hajtunk, figyelünk, de nincs meg az az önbizalom, az a hit, hogy itt lehet keresnivalónk. A Krasznodar - lehet mondani - különösebb erőfeszítés nélkül hozta a félidőt kétgólos előnnyel, és emellett volt még több Antal bravúr és veszélyes támadás az ellenféltől. Sajnos a játék képét tükrözi, hogy egy félidő alatt nem volt kapuralövésünk.

A közönség fantasztikus, hátrányban is szakadatlanul buzdítja a csapatot.

A második félidő:

Szerkezetváltás történt a csapatban, a második félidőben Grumics és Bognár jött be, próbálva a támadásépítések hatékonyságát növelni. Az első percekben úgy látszott, változhat a játék képe. Először Grumics véleményes gólját nyilvánították érvénytelennek, de rögtön utána Bognár nagyszerű meglátásával és passzával a tizenhatoson belülről Bacsa elé tálalta a labdát, aki a jobb szélről, 8 méterről lőtt kapásgólt a hálóba. 1-2.

Mielőtt bárki is ringathatta volna magát a jobb folytatásban, vagy az egyenlítésben, 3 perc múlva Pereyra a tizenhatos környékéről bombázott a kapu jobb felső sarkába védhetetlenül. 1-3

Innen ismét az első félideji játék mutatkozott meg, lagalábbis abban, hogy az ellenfél magabiztos passzokkal jött fel a támadásokkal, és az egyre többet hibázó, fejben és lélekben elfáradni látszó játékosaink között egyre-másra alakították ki a ziccereket. Antal Botond érzésem szerint a meccs embere volt, hatalmasakat védett, több góltól is megmentette a kapunkat, majd egy szerencsétlen mozdulat folytán kiment a bokája, így cserélni kellett. Ebből a helyzetből egyébként az oroszok játékosa a teljesen üres kapu mellé gurította a labdát.

Amikor már azt hittük, hogy egy elfogadható 1-3 lesz a végeredmény, Gosztonyi látszólag feleslegesen rúgott bele hátulról a tizenhatosunkon belül álló helyzetben lévő játékosba. A 11-est Joaozinnho értékesítette magabiztosan. 1-4

Sajnos nem lett vége még itt sem, mert ráadásképpen Biszov is betalált az utolsó percekben.1-5

Nagyarányú vereség lett a vége, amitől valljuk meg, mindenki féltette a csapatot. Bántani nem szabad senkit, mindenki odatette magát, mindenki azt próbálta nyújtani, amit tudott. Sajnos egy ilyen erősségű csapat ellen, ez ennyire volt elég.

A visszavágó így formalitás, gyakorlatilag a tisztes helytállás maradt a cél. Gratulálunk a csapatnak, hogy eddig eljutottak, és ezt a meccset leszámítva felejthetetlen perceket szereztek a szurkolóknak. Ne felejtsük el azt sem, hogy évtizedek óta nem voltunk a nemzetközi színtéren. Most megmérettetett, és két sikeres továbbjutás után kijött a különbség, egy nálunk sokkal jobb erőkből álló csapat ellen.

A szurkolóink fantasztikusak voltak, nem csak a magyar, hanem a külföldi táborok elé is példaértékűnek állítanám. Köszönjük nekik!

Ez egy archivált cikk, így nincs lehetőség hozzászólás írására.