Az U21-es csapat is elkezdte

Szerző: | 2014-08-18 21:45:36

Az U21-es bajnokság I. osztályában is megkezdődtek a küzdelmek a hétvégén. Csapatunk szombaton az újonc Mercedes-Kecskeméti Labdarúgó Akadémia együttesét fogadta.

Habár a mieink különösen a második félidőben kapujuk elé szegezték a vendégcsapatot és jó néhány gólhelyzetet is kialakítottak, mégsem sikerült a Salló István által vezetett kecskemétiek hálójába találni.

Végeredmény: DVTK - Kecskemét LA. 0 - 0

A csapatok a következő összeállításban léptek pályára.

DVTK: Egyed - Eperjesi, Csicsvári, Mahalek, Nemes, Kövér, Oláh, Balogh, Csirszki, Szabó, Boros

Kecskemét: Verebélyi - Sutus-Juhász, Szabó, Komáromi, Polyák, Dudás, Szivacski, Csillag, Szalai, Csima, Filyó

Csere: Szabó helyett Icsó az 54., Kövér helyett Germán a 68., Boros helyett Sipos a 68. percben

Csapatunk vezetőedzője, Vitelki Zoltán így értékelte a szezonnyitón látottakat:

"Jól kezdtük a mérkőzést, folyamatosan nyomás alatt tudtuk tartani az ellenfél kapuját sajnos gólt nem sikerült szereznünk. Masszívan játszó ellenféllel találtuk magunkat szembe, akik labdaszerzéskor nagyon gyorsan próbáltak eljutni a kapunkig. Nekünk több lehetőségünk volt az első félidőben is, de az utolsó passzokba sokszor csúszott hiba. A második félidőben még nagyobb nyomás nehezedett a kecskeméti kapura, 3-3 alkalommal a gólvonalról sikerült kivágniuk a labdát. Összességében ez egy ilyen meccs volt, amiből csak a gól hiányzott. A játékosok mindent megtettek, de ez ma ennyire volt elég. A mérkőzés tapasztalatait felhasználva készülünk a következő mérkőzésre."

Három játékost is megkérdeztünk arról, hogyan látták belülről a mérkőzést.

Csicsvári Milán így összegezte a meccs tapasztalatait:

"Az újonc Kecskemét csapatát fogadtuk hazai pályán, és ha csak a tavaszi szereplésünket nézzük, akkor ennek egy sima meccsnek kellett volna lennie. A Kecskemét csapata nagyon jól védekezett, zárták a területeket, azonban mi mögéjük tudtunk menni elég sokszor, csak a kapu előtt pontatlanok voltunk és nem sikerült a hálóba találnunk. Úgy gondolom, egy nagyon hasznos mérkőzésen vagyunk túl az első fordulót követően, hiszen nem játszott rosszul a csapat, csak egyszerűen nem volt velünk a szerencse. Az utolsó pillanatig küzdöttünk és éreztük, hogy meglehet a győzelem és be kell gyűrnünk valahogy azt az egy gólt. Véleményem szerint, ha találunk egy gólt a mérkőzés korai szakaszában, akkor felszabadultabban tudtunk volna játszani, nem kellett volna az eredmény után futni. Én személy szerint nagyon vártam és készültem erre a mérkőzésre, hogy beinduljon a bajnokság. A felkészülés alatt játszottunk számtalan edzőmeccset sok jó csapat ellen, aminek úgy érzem, van alapja és meg fog mutatkozni a bajnokságban. A cél az, hogy mindig győzzön a csapat és az adott mérkőzésen ki tudjuk hozni magunkból a maximumot!"

Oláh Bálint szintén a szerencsét hiányolta:

"Vegyes érzések kavarognak bennem a Kecskemét elleni 0-0-ás meccsel kapcsolatban, mert habár nem sikerült az idei szezont győzelemmel indítani, de úgy vélem, hogy a csapat jól teljesített. Az első félidőben kiegyensúlyozott volt a mérkőzés, egyik csapatnak se volt igazán komoly lehetősége, habár egyszer csak nagy szerencsével a gólvonalról tudtak menteni. A 2. félidőben átvettük az irányítást és szinte végig nyomás alatt tartottuk őket. A vendégcsapat elvétve próbálkozott egy-két kontrával, de azok többségét megakadályoztuk. A meccs hajrájában számos lehetőséget sikerült kialakítanunk, melyeket sajnos nem tudtunk gólra váltani. Összességében úgy gondolom, hogy ezen a meccsen a szerencse nem minket pártolt, de ha továbbra is ilyen teljesítményt fogunk nyújtani, akkor az az eredményen is tükröződni fog."

Az U21-es csapat újonca, Boros Gabriel társaihoz hasonlóan bíztató jeleket látott a csapat játékában:

"Az első fordulóban az újonc Kecskemétet fogadtuk. Már a meccs kezdetétől nyomást gyakoroltunk rájuk, védekezésre kényszerítettük őket. Első félidőben a bal oldalon vezettünk több támadást, beadásokkal veszélyeztettük az ellenfél kapuját, ellentámadásaikat pedig jól megszűrtük. Második félidőben még erősebben támadtunk, így az ellenfélnek is több lehetősége volt veszélyes támadást vezetni. Több lehetőségünk is volt, amit sajnos nem sikerült gólra váltani. Ha egy kis szerencsénk lett volna, ami kifelé pattant, az be is pattanhatott volna a kapuba. Érzéseim szerint, ha sikerült volna az első gólt berúgni, akkor jött volna a többi is. Nagyon szerettük volna megnyerni a meccset, de ez sajnos nem sikerült, így egy kicsit csalódás az egy pont, de a játék biztató volt! Nekem ez volt az első meccsem az U21-es csapatban, szerintem kicsit még szoknom kell a társakat, ezt a stílust, de a jövőben ezzel biztos nem lesz probléma!"

A csapat a második fordulóban szombaton az Illés Akadémia-Haladás elleni idegenbeli meccsen gyarapíthatja pontjai számát.

Ez egy archivált cikk, így nincs lehetőség hozzászólás írására.