A MOL Liga döntőjében a Jegesmedvék

Szerző: | 2015-02-22 20:09:11

A Miskolci Jegesmedvék három év után ismét döntőt játszhatnak a MOL Ligában, miután az elődöntőben sorozatban negyedszer is megverték a Brassót.

A Brassót „kisöpörve” a MOL Liga döntőjében a Jegesmedvék!

A mérkőzés elején leginkább mezőnyjáték folyt, igazi helyzet nélkül, közben pedig öröm volt hallani a miskolci szurkolók maroknyi, ám annál lelkesebb csoportjának hangos bíztatását. A 3. percben Roczanov oldalról, nehéz szögből – szinte pontosan onnan, ahonnan Mihály tegnap gólt lőtt – lövésre szánta el magát. A löket meglepte Polcot, és a pakk végül a kapuba vágódott (0-1). Ezt követően a Jegesmedvék egyre nagyobb fölényben kerültek, számtalan nagy helyzetet dolgoztak ki, és a Brassó csak Polcnak köszönhette, hogy nem kaptak több gólt.

Dansereau kapásból bevágta

A második harmadban sem változott a játék képe: a vendégek fölényben játszottak, sorra alakították ki a helyzeteiket, de nem találtak be, pedig Cohen és Dansereau is egyedül állt már a kapussal szemben. Nagyon jól működött a miskolciak letámadása, amely miatt a brassóiak nem is nagyon tudtak nyugodtan támadást vezetni. Bálizsnak az első komoly védését a második harmadban a 8. percben kellett bemutatnia. Ezt követően emberelőnyben játszhatott a Brassó, és bár próbálkoztak, Bálizs eszén nem tudtak túl járni. A nagy nyomás végül a 18. percben vezetett újabb miskolci gólhoz. Tóth adott középre, és a lendületből érkező Dansereau kapásból vágta a pakkot a kapuba (0-2).